ناسا از خراب شدن برنامه های خود در ماه آگاهی داد

ناسا از خراب شدن برنامه های خود در ماه آگاهی داد

ناسا می گوید تاخیرهای پیش آمده در برنامه های ارسال انسان به ماه و ایجاد یک پایگاه دائمی برای حضور انسان در این قمر تا سال 2024، برنامه های این آژانس فضایی را خراب کرده است و دیگر این اتفاق در تاریخ مقرر نخواهد افتاد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ناسا گزارش جدیدی را منتشر نموده است که زمان اولیه فرود مجدد خود روی ماه که قصد داشت طی آن انسان ها را تا سال ۲۰۲۴ به ماه بازگرداند، دستخوش تغییر کرده است.
در این گزارش آمده است: اطلاعات مربوط به توسعه کاوشگر قمری و اعتراضات اخیر درباره اعطای قرارداد فرودگر به شرکت "اسپیس ایکس" مانع از بازگشت به کره ماه در سال ۲۰۲۴ شده است.
ناسا بتازگی اعلام نموده بود که داوری در مورد اعطای قرارداد فرودگر ماه به "اسپیس ایکس" با شکایت شرکت "بلو اوریجین" متعلق به "جف بزوس" ممکنست در این تأخیر در بازگشت بشر به ماه نقش داشته باشد.
از طرفی، "ایلان ماسک" به سرعت به این گزارش ناسا واکنش نشان داد و در توییتی نوشت که "اسپیس ایکس" می تواند در صورت لزوم، به فعالیت خود سرعت بخشد و لباس های فضایی جدید مخصوص پیاده روی روی ماه را سریع تر آماده کند.
ناسا در ابتدا قصد داشت دو لباس فضایی نسل جدید موسوم به "xEMUs" را تا سال ۲۰۲۴ تولید نماید، اما در این راه با چالش هایی مواجه گردید که این زمان بندی را از دست داد. این تأخیرها شامل ۲۰ ماه تاخیر در طراحی، تأیید و آزمایش این لباس ها، علاوه بر لباس نمایشی مخصوص ایستگاه فضایی بین المللی و یک جفت لباس پرواز قمری دیگر بوده است.
گزارش ناسا می گوید: این تاخیرها که ناشی از کمبود بودجه، تأثیرات شیوع بیماری کووید-۱۹ و چالش های فنی است، تحویل لباس های فضایی جدید را در موعد مقرر ناممکن کرده است. باتوجه به این چالش ها، این لباس ها تا آوریل ۲۰۲۵ آماده نخواهند شد.
در گزارش ناسا همین طور آمده است که از ژوئن سال جاری هیچ برنامه اضطراری فعالی وجود نداشته است و هشدار داد که ادامه تأخیر در بخش های عمده ای از سیستم پرتاب فضایی مانع از فرود روی ماه در سال ۲۰۲۴ می شود.1400/05/20
23:59:38
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آزمایش , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا