تجلیل از فضانوردان ماموریت شنژو-12 چین

تجلیل از فضانوردان ماموریت شنژو-12 چین

گوپا: چین روز سه شنبه به پاس کوشش های سه خدمه ماموریت ˮشنژو-12ˮ (Shenzhou XII) و برای قدردانی از کمک هایشان مدال هایی به آنها اعطا کرد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، شورای دولتی چین و کمیسیون نظامی مرکزی روز سه شنبه اطلاعیه ای مشترک صادر کردند و گفتند که مقامات عالی یک مدال درجه یک خدمات فضایی را به نی هایشنگ و یک مدال درجه دوم خدمات فضایی را به لیو بومینگ و مدال درجه سوم خدمات فضایی به تانگ هونگبو اعطا کردند. تانگ همین طور لقب "فضانورد قهرمان" را دریافت کرد که این عنوانی افتخاری است که نی و لیو قبلا دریافت کرده اند.
نی فرمانده ماموریت شنژو-۱۲ بود در صورتیکه لیو و تانگ خدمه آن ماموریت بودند. آنها از اعضای گروه فضانوردان ارتش آزادی بخش خلق هستند که مقر آن در شمال غربی پکن است.
"لیو" و "تانگ" به همراه فرمانده این ماموریت به نام "نی هایشنگ" در تاریخ ۱۷ ژوئن برای یک ماموریت سه ماهه به ایستگاه فضایی "تیانگونگ" رسیدند. "تیانگونگ" به مدلول کاخ آسمانی به بزرگترین زیرساخت تولید شده ازطریق یک کشور واحد در مدار نزدیک زمین تبدیل خواهد شد و بعنوان یک نقطه عطف و چراغ راهنما برای برنامه فضایی چین معرفی شده است. این نخستین پرواز سرنشین دار بود که از ایستگاه فضایی دائمی کشور به نام تیانگونگ یا کاخ بهشتی بازدید کرد.
فضانوردان ماموریت شنژو-۱۲ در طول ماموریت سه ماهه خود تنها دو پیاده روی فضایی انجام دادند.
ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در صورتیکه انتظار می رود ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود اختتام دهد. چین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ به قدرت اصلی فضایی تبدیل گردد تا با رقبای خود همچون ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می چرخد، ​​ایجاد کند.
منبع:

1400/09/04
11:12:33
5.0 / 5
271
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گوپا