فروش تجهیزات آزمایشگاهی نانو ۴۸ درصد رشد کرد

فروش تجهیزات آزمایشگاهی نانو ۴۸ درصد رشد کرد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود فروش تجهیزات آزمایشگاهی نانو 48 درصد رشد کرد.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از حمایت های ارائه شده در معاونت علمی و فناوری توسعه بازار تجهیزات آزمایشگاهی داخلی است. تولیدات حوزه نانو نیز از این خدمات بهره مند هستند.
پروژه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی نانو که با حمایت ستاد نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرائی شده است گامی موثر در مدیریت و توسعه فناوری و کسب وکار در کشور شمرده می شود.
این کار نقشی مهم و راهبردی در رونق اقتصادی، ثروت آفرینی، حفظ دارایی های فکری و تخصصی و پیش گیری از خروج ارز دارد. این طرح که از سال ۸۵ در ستاد شروع شد روند ساخت و تولید تجهیزات آزمایشگاهی و صنعتی نانو را به یک باره با جهشی در خور مواجه کرد و هم اکنون بخش قابل توجهی از حجم فروش تجهیزات حوزه نانو متعلق به دستگاه های آزمایشگاهی است و مشتریان اصلی این تجهیزات، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی هستند.
آمارها گواهی می دهند که طی یک سال اخیر فروش این تجهیزات ۴۸ درصد رشد داشته است. عددی قابل توجه که نشان دهنده توانمندی و ظرفیت داخلی موجود برای طراحی و ساخت این دستگاه های گران قیمتی است که قبل از این از بازار خارجی تامین می شد. اما با شروع پروسه پشتیبانی از تولید محصولات، طراحی و عرضه داخلی آنها رشد کرد و تولیدکنندگان ایرانی به سمت بازار هدایت شدند.
بر اساس گزارش های پخش شده، میزان فروش این محصولات و تجهیزات سال ۹۲، ۱۷۹میلیارد ریال بود که این عدد سال ۹۸ به ۷۰۱ میلیاردریال رسید و امروز رقمی بیش از ۸۰۰ میلیاردریال را ثبت کرده است.

1400/09/11
23:51:34
5.0 / 5
515
تگهای خبر: آزمایش , بازار , تحقیق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا