شبیه سازی های جدید نشان داد

احتمال وجود حیات در قمر زحل

احتمال وجود حیات در قمر زحل

به گزارش گوپا، شبیه سازی های جدید نشان داده است که قمر زحل معروف به انسلادوس امکان دارد میزبان حیات فرازمینی باشد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، نتایج شبیه سازی های جدید نشان داده است که قمر انسلادوس زحل امکان دارد دارای حیات فرازمینی باشد. یکی از دانشمندان پشت این کشف می گوید حالا باید به این قمر برویم تا ببینیم آیا واقعاً یک اقیانوس میزبان حیات دارد یا نه.
گروهی از دانشمندان همچون دکتر کریستوفر گلین از موسسه تحقیقاتی ساوث وست، شواهد جدیدی برای یک بلوک سازنده حیات در اقیانوس زیرسطحی قمر انسلادوس کشف کردند.
گلین یک متخصص شناخته شده جهانی در اقیانوس شناسی فرازمینی است. بنا بر یک بیانیه مطبوعاتی، شبیه سازی های وی و تیمش نشان داده است که اقیانوس زیرسطحی قمر انسلادوس باید مقدار زیادی فسفر محلول داشته باشد که یک عنصر حیاتی برای ایجاد زندگی در اینجا روی زمین است.
قابلیت سکونت قمر زحل
گلین توضیح داد: انسلادوس یکی از اهداف اصلی انسان در جستجوی حیات در منظومه شمسی است. در سالهای بعد از بازدید فضاپیمای کاسینی ناسا از منظومه زحل، ما بارها از اکتشافاتی که با داده های جمع آوری شده امکان پذیر شده اند، غافلگیر شده ایم.
فضاپیمای کاسینی در حین گردش به دور زحل، آب مایع زیرسطحی انسلادوس را کشف کرد و در حالیکه فوران یخ و بخار آب از شکاف های سطح یخی این قمر به فضا پرتاب می شد، توانست نمونه هایی از آنها را تحلیل و بررسی کند.
گلین می گوید: آنچه که ما دریافتیم اینست که این قمر تقریبا تمام نیازهای اساسی حیات را همانطور که می شناسیم در خود دارد.
وی ادامه داد: در حالیکه عنصر زیستی ضروری فسفر هنوز به صورت مستقیم شناسایی نشده است، تیم ما شواهدی در خصوص در دسترس بودن آن در اقیانوس زیرسطحی پوسته یخی این قمر کشف کرده است.
جهان هایی که درون و زیر سطح شان آب وجود دارد، بسیار رایج تر از جهان هایی مانند زمین هستند که اقیانوس های آن در سطح سیاره تشکیل شده اند. این به این علت است که سیاراتی مانند زمین باید در یک منطقه باریک و محدود قابل سکونت در فاصله ای ایمن از خورشید قرار بگیرند. از طرفی، جهان های درون آبی، اقیانوس های خویش را در بین صفحات ضخیم یخی پنهان می کنند، اما این بدان معنا نیست که حیات میکروبی نمی تواند در آن اقیانوس ها وجود داشته باشد.
ما باید به انسلادوس برگردیم
گلین توضیح می دهد: جستجو برای سکونت پذیری فرازمینی در منظومه شمسی تمرکز را تغییر داده است، چونکه ما حالا به دنبال بلوک های سازنده حیات همچون مولکول های آلی، آمونیاک، ترکیبات حاوی گوگرد و همینطور انرژی شیمیایی مورد نیاز برای پشتیبانی از حیات هستیم.
فسفر برای ایجاد DNA و RNA مورد نیاز است که به صورت بالقوه یک شاخص کلیدی برای حیات در سیارات و قمرهای دیگر است. اعضای این تیم پژوهشی از رصدهای کاسینی برای انجام مدل سازی ترمودینامیکی و جنبشی برای شبیه سازی ژئوشیمی فسفر در اقیانوس های انسلادوس استفاده کردند.
به قول گلین، این مدلها نشان دادند که ژئوشیمی زیربنایی این قمر دارای سادگی ظریفی است که حضور فسفر محلول را اجتناب ناپذیر می کند و به سطوحی نزدیک یا حتی بالاتر از سطح آن در دریاهای زمین مدرن می رسد. یعنی آنچه برای اختر زیست شناسی به معنای اینست که می توانیم نسبت به قبل بیشتر مطمئن باشیم که اقیانوس انسلادوس میزبان حیات فرازمینی است.
وی توضیح داد که این یافته ها گام بعدی را بسیار روشن می کنند. اینکه ما باید به انسلادوس برگردیم تا ببینیم آیا اقیانوس زیرسطحی آن واقعاً میزبان حیات است یا خیر.
منبع:

1401/06/30
21:41:38
5.0 / 5
150
تگهای خبر: پوست , تحقیق , دانشمند , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گوپا