پایش سلامت جسمی با یک نرم افزار تغذیه ایرانی

پایش سلامت جسمی با یک نرم افزار تغذیه ایرانی

گوپا: یک شرکت دانش بنیان نرم افزاری طراحی نموده که قادر به پایش وضعیت جسمی فرد و ارائه پیشنهاد مناسب جیره غذایی است.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شهروز صیفوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما با سرمایه گذاری گروهی از فعالان بخش خصوصی و متخصصین حوزه تغذیه، از سال ۱۳۸۷ زیرساخت ها و محصولات گوناگونی را در راستای ارتقاء سلامت توسعه دادیم که یکی از این دستاوردها آنالیز جیره های غذایی در راستای جلوگیری از بیماریهای ناشی از سوء تغذیه است.
وی درباب این نرم افزار توضیح داد: پیاده روی طولانی سبب بهم ریختگی الکترولیت هایی چون کلسیم، کلرید، منیزیم، فسفات، پتاسیم و سدیم بدنی و در نتیجه گرفتار گرفتگی عضلانی می شود و به جهت اینکه بدن به درستی عمل کند نیاز است این الکترولیت ها در یک حد متعادل نگه داشته شوند در غیر این صورت، سیستم های حیاتی بدن می توانند تحت تأثیر قرار گیرند.
صیفوری، عدم تعادل الکترولیت را سبب بروز مشکلات جدی مانند کما، تشنج و ایست قلبی عنوان نمود و تصریح کرد: بر این اساس نرم افزاری را دراین زمینه عرضه کردیم. این اپلیکیشن بر روی تلفن نصب می شود و با پایش فعالیت بدنی فرد، جیره غذایی مناسب را ارائه می دهد.


منبع:

1402/06/19
12:09:23
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان گوپا
گوپا