تاثیر بازی لگو در افزایش مهارت ریاضی كودكان

تاثیر بازی لگو در افزایش مهارت ریاضی كودكان

گوپا: مطالعات نشان داده است كودكانی كه با اسباب بازی های ساخت وساز مانند لگو و بازی های ویدئویی در كودكی بازی كرده اند، مهارت های فضایی (ریاضی) بیشتری دارند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، براساس مطالعه جدید "موسسه تحقیقات علوم محیطی"(CIRES) تجربه بازی های دوران كودكی به شدت در شكل گیری مهارت های محیطی افراد نقش دارد و این مهارت ها می تواند برای موفقیت در زمینه هایی مانند علوم و مهندسی لازم باشند.
محققان اظهار كردند: جوانانی كه با اسباب بازی های مبتنی بر ساخت و ساز مانند لگو و یا نوع خاصی از بازی های ویدئویی بازی كرده بودند، نسبت به همسالان خود، عملكرد بهتری در آزمون استدلال فضایی مانند مهارت لازم برای چرخش ذهنی اشیا داشتند.
نتایج تحقیقات جدید نشان داده است زمانی كه محققان تاثیر بازی های دوران كودكی را بررسی كردند، تفاوت های جنسیتی در مهارت های فضایی در رابطه با تاثیر بازی های دوران كودكی در این مطالعه یافت نشد.
آن گلد، محقق این بررسی اظهار نمود: مغز انسان قابل انعطاف و آموزش پذیر است.
محققان اظهار كردند: با فراهم آوردن آموزش های فضایی لازم و عرضه اسباب های مرتبط پیش از شروع تحصیل، می توان به كودكان فرصت داد تا مهارت های لازم در زمینه های مختلف مانند علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی را به دست آورند.
نتایج بررسی ها نشان داد كه الگوهای بازی در دوران كودكی منجر به تغییرات زیادی می گردد.
شاید مطالعات گذشته تاثیر بازی دوران كودكی بر مهارت های فضایی را مورد بررسی قرار داده است، اما این بررسی، برای نخستین بار، نقش جنسیت در بازی ها را مورد مطالعه قرار داده است.
محققان همینطور عنوان كردند: لازم نیست بازی های ویدئویی یا لگوها خاص باشند و مهمترین عامل موثر بازی با آنهاست كه می تواند تفاوت را تولید كند.
تیم محققان مقاله خویش را در Geosphere منتشر نموده است.1396/11/20
22:10:26
5.0 / 5
4648
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گوپا