گسترش همكاری های علمی و فناوری ایران با سوئیس

گسترش همكاری های علمی و فناوری ایران با سوئیس

گوپا: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران با هیات سوئیسی در زمینه علم و فناوری با یكدیگر همكاری می كنند.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشتركی میان نصرت الله ضرغام رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و مورودل آمبروجیو برگزار گردید. در این نشست دبیر هیئت دولت سوئیس در آموزش، تحقیقات و نوآوری، رئیس و معاون همكاری های بین الملل بنیاد علم سوئیس و سفیر این كشور حضور داشتند.
ضرغام با اشاره به الگوبرداری صندوق از بنیادهای موفق در علم دنیا اظهار نمود: ۷۶ درصد از فعالیت های صندوق مشابه فعالیت های بنیادهای علم موفق جهان است. صندوق محورهای سه گانه ای برای فعالیت خود در نظر دارد كه كمك به تقویت و توسعه زیرساخت های علم، فناوری و نوآوری در كشور، كمك و پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران و نوآوران و كمك به تحقیقات تحول آفرین عناوین این محورها است.
رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران با اشاره به اینكه ارزیابی پروژه های ارسالی به صندوق مشابه الگوی عرضه شده در GRC است، ابراز كرد: پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران در قالب پروژه های تحقیقاتی، اعطای كرسی و گرنت پژوهشی، گرنت آغاز، پشتیبانی از رساله های دكتری، پشتیبانی از انجمن های علمی و پشتیبانی از ثبت اختراعات بین المللی، پشتیبانی از مربیان مهدهای كودك جهت توانمندسازی كارشناسی آنها همچون فعالیتهایی است كه در صندوق انجام می گردد.
ضرغام ضمن اشاره به همكاری با مراكزی همچون ETSN، IIASA، DFG، CAS، RFBR، DFG عنوان كرد: صندوق در ارتباطات بین الملل تنها به دنبال هم افزایی در علم نیست و اعتقاد دارد همكاری پژوهشگران و ارتباط فرهیختگان به ارتباط ملت ها كمك می نماید.
رئیس صندوق حضور این هیات در صندوق را نشانگر علاقه مندی دو طرف جهت توسعه بیشتر همكاری های علمی عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به علاقه دو طرف (ایران و سوئیس) برای تولید و گسترش ارتباطات علمی، باید زمینه ها را برای همكاری فراهم نماییم.

1397/02/22
19:11:47
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: تحقیق , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا