رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران:

ارتباط با شبكه علمی جهانی هموار می گردد

ارتباط با شبكه علمی جهانی هموار می گردد

گوپا: رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برگزاری اجلاس سالیانه شورای جهانی پژوهش را راهی برای ارتباط با شبكه علمی جهانی دانست.به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجلاس سالیانه شورای جهانی در شهر مسكو به میزبانی بنیاد پژوهش های بنیادین روسیه (RFBR) و بنیاد ملی پژوهش كره (NRF) برگزار گردید كه نمایندگان ۶۵ بنیاد حامی پژوهش از ۶۰ كشور جهان در آن حضور داشتند تا در مورد دو مبحث داوری طرح های پژوهشی و دیپلماسی علمی با یكدیگر به تبادل نظر بپردازند.
در این اجلاس نصرت الله ضرغام رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به نمایندگی از ایران، رویكردهای صندوق در مورد مسایل دیپلماسی علمی و داوری پژوهشی را تبیین كرد.
وی اظهار نمود: اساس فعالیت این شورا پرداختن به مسائل اساسی در حوزه پژوهش است تا با نگاهی به آینده نقد شرایط موجود را انجام دهد. از این طریق آشنایی با ظرفیت های علمی كشور انجام می گردد و كمكی برای توسعه تعاملات بین المللی تولید خواهد شد چون كه برای توسعه فعالیت ها در این دیپلماسی علمی نیاز به افزایش این تعاملات وجود دارد.
ضرغام ادامه داد: این شورا علاوه بر اجلاس جهانی، سالیانه یكبار در قالب اجلاس منطقه ای تشكیل جلسه می دهد. اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه GRC در سال ۲۰۱۸ در شهر تهران و به میزبانی صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و با موضوعات اثر بخشی پژوهشی و دسترسی آزاد برگزار می شود.
وی برگزاری این اجلاس در ایران را راهی برای ارتباط با شبكه علمی جهانی است.

1397/02/30
15:19:21
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گوپا