آموزش عمل جراحی با واقعیت مجازی ممكن شد

آموزش عمل جراحی با واقعیت مجازی ممكن شد

گوپا: در پروژه ای در یك دانشگاه فرانسوی، از واقعیت مجازی كمك گرفته شده تا دانشجویان پزشكی بتوانند روی اجساد مجازی فتورئالیستی عمل جراحی انجام دهند.به گزارش گوپا به نقل از دیجیتال ترندز، جراحان برای آموزش عمل های جراحی باید روی اجساد تمرین كنند. متاسفانه این درحالی است كه هر روز تعداد بیشتری برنامه های مخصوص پزشكان و پرستاران اجرا می گردد و از جانب دیگر كمبود اهدای اعضا و جسد به این بخش فشار می آورد.
در همین راستا در دانشكده پزشكی Montpellier در فرانسه پروژه ای با همكاری Artec۳D و شركت ارزیابی پزشكیIMA Solutions اجرا می گردد كه در آن با استفاده از آخرین فناوری های اسكن سه بعدی و واقعیت مجازی اجسادی مجازی فتورئالیستی ساخته می گردد كه به دانشجویان و افراد حرفه ای می آموزد به صورت واقعی عمل جراحی را انجام دهند.
این ابزار را می توان به یك اپلیكیشن تبدیل كرد كه مقرر است در ۲۰۱۸ عرضه گردد.
محمد عكاری و گویلام كپتیر ۲ جراح دانشگاه مذكور ایده اولیه برای ابداع یك اپلیكیشن واقعیت مجازی را عرضه كردند تا دانشجویان پزشكی بتوانند اعمال جراحی را در واقعیت مجازی انجام دهند.
در این اپلیكیشن دو حالت «اجرا» و« آزمون» (مخصوص استادان) وجود خواهد داشت. در وضعیت اجرا كاربر می تواند بخشی از یك آناتونی را انتخاب كرده و اطلاعاتی درباره چگونگی اعمال چاقو در این منطقه دریافت كند. در وضعیت آزمون دانشجو باید به سوالاتی پاسخ و قابلیت های جراحی خویش را نشان دهد.
هنگامیكه كاربر در حالت آزمون قبول شود، او تجربه كافی برای انجام عمل روی یك جسد واقعی را خواهد داشت.

1397/03/05
15:29:11
5.0 / 5
4620
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گوپا