مصاحبه مهر با دكتر زین الدین؛

تصویب ۲۰۳ طرح كلان در معاونت علمی، ۱۰۰ طرح در حال اجرا می باشد

تصویب ۲۰۳ طرح كلان در معاونت علمی، ۱۰۰ طرح در حال اجرا می باشد

گوپا: معاون سابق نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: تابحال ۲۰۳طرح كلان در معاونت به تصویب رسیده و ۱۰۰ طرح در حال اجراست.دكتر محمود شیخ زین الدین، در آخرین مصاحبه خود به خبرنگار مهر اظهار نمود: طرح های كلان ما با طرح های كلان وزارت علوم تفاوت دارد و حتما باید بهره بردار داشته باشد تا به تصویب معاونت علمی برسد.
وی با اشاره به اینكه اگر در این طرح های كلان بهره بردار مشاركت مالی داشته باشد شانس تصویب در معاونت علمی و فناوری بالاتر می رود، تصریح كرد: در این طرح های كلان، قرار داد ۳ جانبه منعقد می گردد تا در نهایت اجرای آن آغاز شود.
معاون سابق نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: مجری، بهره بردار و معاونت علمی طرف های قرار داد این طرح های كلان هستند تا یك پروژه به نتیجه ملموس و قابل استفاده توسط صنایع مختلف تبدیل گردد.
وی با اشاره به اینكه تابحال ۲۰۳ طرح كلان درمعاونت علمی و فناوری به تصویب رسیده و ۱۰۰ طرح در حال اجراست، عنوان كرد: تولید رادیو داروها، طراحی و ساخت شناور تحقیقاتی خلیج فارس، تولید كاتالیست سنتز متانول، طراحی و ساخت شتابگر خطی، راه اندازی مركز توالی یابی ژنوم ایران، طراحی و ساخت هواپیمای دوزیست، طراحی و ساخت بالگرد هشت نفره بعضی از طرح های كلان ملی خاتمه یافته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند.
به گفته شیخ زین الدین ربات انسان نمای كوچك، رصدخانه ملی ایران، واكسن آنفولانزای فصلی انسانی، پروتز عصبی و اسكنر اشعه ایكس كامیونی از طرحهای كلان ملی فناوری در حال اجرا و یا منتظر صدور مجوز بكارگیری هستند.
به گزارش گوپا به نقل از مهر، دكتر محمود شیخ زین الدین، معاون سابق نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود. وی در تاریخ ۱۲ خرداد ۹۷ به علت بیماری ریوی و سكته قلبی به دیار باقی شتافت.

1397/03/27
15:21:27
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: تولید , ساخت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
گوپا