با پروژه جدید ناسا، سطح نورد خودتان را بسازید!

با پروژه جدید ناسا، سطح نورد خودتان را بسازید!

گوپا با پروژه جدید ناسا، سطح نورد خودتان را بسازید!


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، بعد از فرود مریخ نورد "كنجكاوی" (Curiosity) روی مریخ، "آزمایشگاه پیش رانش جت" یا "جی پی ال" (JPL) ناسا تصمیم گرفت وسیله ای كوچكتر و با پیچیدگی كمتر ابداع كند كه بتوان از آن برای اهداف آموزشی بهره برد.
به دنبال این تصمیم گیری، مهندسان جی پی ال، سطح نورد جدیدی موسوم به " ROV-E" ابداع كردند كه دانش آموزان بتوانند به راحتی قطعات آن را سوار كنند. این تكنولوژی جدید، برای نشان دادن اصول تحرك سطح نورد در كلاس ها، موزه ها و مدارس كاربرد داشت اما هرچند این سطح نورد نسبت به سطح نورد مریخ، پیچیدگی و هزینه كمتری داشت، هنوز برای پروژه های كلاسی، بسیار پیچیده و پرهزینه بود؛ ازاین رو مهندسان جی پی ال تصمیم گرفتند راه دیگری پیدا كنند.
راه حال آنها برای این مشكل، پروژه "سطح نورد متن باز" (Open Source Rover) بود. این پروژه، مجموعه برنامه هایی است كه اجزایی مشابه مریخ نورد كنجكاوی دارد اما ساده تر و با ابزارهای موجود، قابل ساخت است. در "رباتیك متن باز" (OSR)، از سخت افزار متن باز آزاد و نرم افزار متن باز استفاده می گردد كه بلوپرینت ها، طرح واره ها و كدهای منبع را عرضه می دهند. این اصطلاح، به آن مفهوم است كه می توان سخت افزار را به سادگی و با استفاده از قطعات و ابزارهای در دسترس، ساخت.


این پروژه، نسخه كوچكتری از مریخ نورد كنجكاوی به حساب می آید. جی پی ال، اطلاعات لازم برای طراحی سطح نورد را در سرویس "گیت هاب" (GitHub) گذاشته است تا همه بتوانند به راحتی دستورالعمل های اساسی و برنامه های آزمایشی را برای ساخت سطح نورد خودشان دانلود كنند.
"تام سادرستورم" (Tom Soderstrom)، مدیر ارشد فناوری جی پی ال اظهار داشت: من امیدوارم كه فرصت ساخت این سطح نورد در دبیرستان ها فراهم گردد. ما تمایل داریم این طرح را در جامعه اجرا نماییم و موانعی كه در راه كسب تجربه نسل جوان قرار دارند، از بین ببریم.
"میك كاكس" (Mik Cox)، مدیر این پروژه اظهار داشت: امیدوارم با اجرای این طرح، امكان ساخت سطح نورد برای همه فراهم گردد.
در صفحه گیت هاب آمده است: ساخت سطح نورد برپایه این پروژه، به آشنایی و سطح مهارت كاربران بستگی دارد.


با عنایت به این كه جی پی ال اشاره كرده كه برای ساخت این فرآیند و دستورالعمل ها با مدارس كار می كند، اگر در مورد موشك، تخصص داشته باشید، نتیجه دو برابر بهتر خواهد بود.
برنامه های این طرح، انعطاف پذیر هستند. كاربر می تواند اپلیكیشن های لازم را دانلود كند. بعد از اتصال بار مفید و حسگرها، امكان اصلاح و تغییر حركات هم فراهم می گردد.1397/05/11
22:38:38
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: ساخت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گوپا