نانوكامپوزیت پركننده استخوان در كره جنوبی تجاری سازی می گردد

نانوكامپوزیت پركننده استخوان در كره جنوبی تجاری سازی می گردد

گوپا: پروژه ای در یكی از بیمارستان های كره جنوبی در حال انجام می باشد كه ماحصل آن نانوكامپوزیتی برای پیوند استخوان خواهد بود.به گزارش گوپا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، بیمارستان بوندانگ دانشگاه ملی سئول (SNUBH) اعلام نمود كه دولت این كشور این بیمارستان را برای انجام پروژه ای در حوزه نانوزیست فناوری انتخاب كرده است. در این پروژه مقرر است مواد پیوند استخوانی مبتنی بر نانوذرات معدنی كه با الهام از طبیعت تولید شده، توسعه یابد.
حمایت مالی این پروژه توسط بنیاد ملی تحقیات كره جنوبی انجام شده و مقرر است ۲.۴ میلیارد وون (۲.۱ میلیون دلار) به مدت ۵ سال برای این پروژه اختصاص داده شود. این بیمارستان می خواهد تا از این بودجه برای توسعه مواد ویژه پیوند استخوان استفاده نماید. مواد طبیعی الهام بخش ساخت این ماده بوده كه قابلیت استفاده در دندان و استخوان را داراست.
مواد پركننده استخوان معمولا برای ترمیم در بخش های صدمه دیده مورد استفاده قرار می گیرد. هم اكنون به علت مشكلات ایمنی و زیست سازگاری پایین، محدودیت هایی در استفاده از این مواد وجود دارد در حالیكه تقاضا برای آن رو به افزایش است.
به همین دلیل دولت كره جنوبی می خواهد تا به این نیاز پاسخ داده و هزینه تولید این مواد را كم كند.
از این رو، این بیمارستان به دنبال توسعه تركیبات جدیدی است كه بتواند برای پركردن استخوان از آنها استفاده كرد، موادی كه زیست سازگار بوده و قیمت پایینی هم داشته باشد.
هوچانگ یونگ رهبر این گروه تحقیقاتی می خواهد تا شركتی برای این منظور تاسیس كند تا بتواند مواد توسعه داده شده را تجاری سازی كند. این شركت مقرر است در بخش انكوباتور كسب و كار SNUBH مستقر شود. این انكوباتور زیرساخت های لازم برای توسعه ادوات پزشكی را برای استارت آپ ها فراهم می آورد.

1397/05/19
00:01:32
5.0 / 5
5008
تگهای خبر: تولید , ساخت , شركت , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گوپا