انتشار نخستین ویدیوی 8K از فضابعلاوهفیلم

انتشار نخستین ویدیوی 8K از فضابعلاوهفیلم

گوپا: ناسا و آژانس فضایی اروپا نخستین فیلم با كیفیت 8K را از فضانوردان در حال كار در ایستگاه بین المللی فضایی منتشر نموده اند.به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا و آژانس فضایی اروپا یك ویدیوی جدید درباره فعالیت فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی تهیه كرده اند كه این یكی كمی متفاوت از ویدیوهایی است كه شما در گذشته تماشا كرده اید.

چرا كه این نخستین ویدیو با كیفیت فوق العاده 8K است كه توسط آژانس های فضایی عرضه شده است و با یك دوربین هلیوم 8K از برند RED گرفته شده است.

این دوربین در ماه آوریل در ماموریت تجهیز مجدد ایستگاه فضایی كه توسط شركت فضایی اسپیس ایكس انجام شد، به این ایستگاه تحویل داده شد و ویدئوی جدید، فضانوردان را در حال كار و انجام آزمایشات نشان داده است.

بعضی از آزمایشاتی كه در این ویدیو دیده می شود، بخشی از تحقیقات موسوم به BEST است كه از توالی DNA برای شناسایی میكروب ها در ایستگاه فضایی استفاده می نماید.

آزمایش BEST آزمایشی است كه گیاهان رشد كرده در فضا را با گیاهانی كه روی زمین رشد می كنند، مقایسه می كند.

مطالعه دیگر كه در این ویدیو انجام می شود، مطالعه "BCAT-CS" است كه نیروهای دینامیكی بین ذرات رسوب را بررسی می كند.

"دیوید بردی" در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما هیجان زده هستیم كه این كار جدید(انتشار ویدیو) را كه توانایی ما در جذب علاقه مخاطبان به تحقیقات ایستگاه فضایی را بالا می برد، انجام دادیم.

وی اضافه كرد: هر پیشرفتی در حوزه تصویر، تجربه مردم روی زمین را به تجربه فضانوردان نزدیك تر می كند و به آنها اجازه می دهد تا ببینند كه چگونه پرواز فضایی انسان در حال كوشش برای بهبود زندگی آنها است و همینطور انسان را قادر می سازند تا جهان را كشف كند.

ناسا در گذشته فیلم های با كیفیت 4K و بسیار شگفت انگیز را منتشر نموده بود، همچون یكی كه نشان می داد كه چه اتفاقی برای یك قطره آب، غذا و غیره در یك محیط میكروگرانشی(جاذبه نزدیك به صفر) می افتد.

مطمئنا اغلب مردم قادر نخواهند بود كه این ویدیوی 8K را با تمام جزئیات آن تماشا كنند، چون كه همه صفحه نمایش ها از این كیفیت پشتیبانی نمی كنند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/08/12
14:50:32
5.0 / 5
4581
تگهای خبر: تحقیق , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا