دانشمندان به دنبال جلوگیری از روند تضعیف بدن در فضا

دانشمندان به دنبال جلوگیری از روند تضعیف بدن در فضا

گوپا: دانشمندان ˮدانشگاه لیورپولˮ(Liverpool University) می گویند همان فرایندهایی كه سبب عدم رشد عضله در فضانوردان می شود، سبب ضعیف شدن آنها در سنین بالاتر باز میگردد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل ازاسكای نیوز، هم اكنون پژوهشگران قصد دارند تا در ایستگاه فضایی بین المللی آزمایشاتی انجام دهند تا دریابند می توان روند ضعیف شدن بدن فضانوردان را معكوس یا آنرا متوقف كرد.
آنها طی این آزمایشات قصد دارند سلول های عضلانی رشد یافته آزمایشگاهی را به فضا ارسال كنند، آنها انتظار دارند كه این عضلات در فضا عملكردی مانند عضلات یك فرد مسن داشته باشد.
پروفسور "مالكوم جكسون"(Malcolm Jackson) از موسسه "Ageing and Chronic Disease" اظهار داشت: ما می دانیم كه در زمین عضلات افراد مسن و حیوانات به ورزش و تمرین پاسخ نمی دهند حالا می خواهیم بدانیم كه آیا عملكرد عضلات در فضا باز به همین صورت است یا خیر. ما می توانیم از این اطلاعات استفاده نمائیم تا ببینیم كه آیا می توان این روند را معكوس كرد یا خیر.
انتظار می رود آزمایشات نشان دهد كه میكروگرانش در فضا موجب كاهش تولید پروتئین حیاتی كه برای حفظ توده عضلانی لازم است، میگردد.
ریزگرانش یا میكروگرانش به شرایطی گفته میگردد كه همانند بی وزنی و گرانش صفر(zero-g) است با این تفاوت كه نیروی گرانش دقیقا صفر نیست.
این تحقیق به صورت خودكار در داخل ظروف مهر و موم شده حاوی داربست چاپ ۳ بعدی مینیاتوری با ساختارهای عضله انسانی كه از نظر الكتریكی تحریك می شود، صورت خواهد گرفت.
"گراهام تارناك"(Graham Turnock)، مدیر اجرایی آژانس فضایی انگلیس، اظهار داشت: انجام تحقیقات عضلانی در جامعه مهم می باشد. چالش بزرگی در جهت فعال نگه داشتن افراد وجود دارد و در تلاشیم تا دریابیم افراد در شرایطی مانند فضا كه نمی توانند فعالیت زیادی داشته باشد چگونه می توانند توده عضلانی را حفظ كنند.1397/08/28
13:45:34
5.0 / 5
4371
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا