شناسایی صدمه پذیری امنیتی خطرناك در شبكه های نسل پنجم

شناسایی صدمه پذیری امنیتی خطرناك در شبكه های نسل پنجم

به گزارش گوپا كارشناسان امنیتی اخطار می دهند صدمه پذیری امنیتی شبكه های نسل پنجم به هكرها یا سارقان اطلاعات امكان می دهد داده های كاربران را از راه امواج رادیویی شبكه های مذكور سرقت نمایند.به گزارش گوپا به نقل از آسین ایج، با اینكه پروتكل شبكه های نسل پنجم هنوز در خیلی از كشورها مورد بهره برداری رسمی قرار نگرفته، محققان از كشف صدمه پذیری در آن خبر می دهند كه جاسوسی از داده های خصوصی افراد را ممكن می كند.
پژوهشی كه در این زمینه به صورت مشترك توسط محققان آلمانی و نروژی انجام شده نشان داده است كه هكرها با دستكاری سیستم شناسایی هویت AKA می توانند به شبكه های مخابراتی نسل پنجم نفوذ كنند. AKA تضمین می نماید كه گوشی كاربر به شكلی ایمن با شبكه مخابراتی در ارتباط باشد و سرقت داده در آن رخ ندهد.
از جمله اطلاعاتی كه به دلیل نقص AKA قابل سرقت است، می توان به تعداد تماسهای برقرار شده فرد، متن پیام های ارسالی و غیره اشاره نمود.
آنها با موفقیت حمله ای را با استفاده از مشكل مورد اشاره بر روی شبكه های نسل چهارم انجام داده و می گویند مشكل مورد اشاره به صورت قطع در شبكه های نسل پنجم هم وجود دارد. این محققان ابراز امیدواری كرده اند كه رفع این مشكل با برنامه ریزی های انجام شده تا پیش از آخر سال ۲۰۱۹ ممكن شود.

1397/11/14
15:19:37
5.0 / 5
4948
تگهای خبر: سیستم , شبكه , كاربران , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گوپا