دراگون با یك مانكن راهی فضا شد!

دراگون با یك مانكن راهی فضا شد!

گوپا: شركت فضایی خصوصی اسپیس ایكس ساعاتی قبل سفینه خود موسوم به دراگون (Dragon) را راهی فضا كرد تا ساعت ۱۴: ۳۰ فردا باز به صورت خودكار به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شود.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، از زمان اتمام برنامه شاتل های فضایی در سال ۲۰۱۱ ناسا برای ارسال فضانوردان و محموله های خود به ایستگاه فضایی بین المللی به موشك روسی سایوز وابسته شده است.
اكنون ناسا به منظور حفظ كنترل مأموریت های خود در برنامه جدید خود موسوم به "Commercial Crew" به دنبال جایگزین است و در این راه با شركت های فضایی خصوصی اسپیس ایكس(SpaceX) و بوئینگ(Boeing) برای ساخت شاتل هایی با قابلیت حمل فضانورد به فضا قرارداد بسته است.
حالا اسپیس ایكس سپس چندین تعویق برای نخستین بار كپسول حمل خدمه خود موسوم به "دراگون"(Dragon) را آزمایش می كند و ساعاتی قبل (۱۱: ۱۹) آنرا از سكوی پرتاب 39A در كیپ كاناورال فلوریدا راهی فضا كرد.
اسپیس ایكس پرتاب این كپسول را به همراه تلویزیون ناسا پخش زنده كرد و مرحله رسیدن و اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی را باز پخش خواهند كرد.
این یك پرتاب بدون سرنشین است كه با یك موشك فالكون ۹ به پرواز درآمد و این موشك باز به مانند دفعات قبل به سلامت بر روی یك كشتی وسط اقیانوس فرود آمد.


این كپسول همین طور حامل یك مانكن فضانورد است كه "ایلان ماسك" رئیس اسپیس ایكس آنرا "رپلی"(Ripley) نامیده است و دارای حسگرهایی اطراف سر، گردن و ستون فقرات خود برای جمع آوری داده ها پیش از سفر فضانوردان واقعی در ماه ژوئیه است.
رقیب دراگون یعنی كپسول استارلاینر (Starliner) شركت بوئینگ باز در ماه آوریل پروزا آزمایشی خودرا انجام خواهد داد و پرواز سرنشین دار آن برای ماه آگوست برنامه ریزی شده است.
كپسول دراگون سپس این پرتاب موفق حالا به دنبال اتصال خودكار با ایستگاه فضایی بین المللی برای تخلیه ۱۸۰ كیلوگرم تجهیزات و غذا است.
دراگون ۸ مارس به زمین بازخواهد گشت و در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد.1397/12/11
18:07:07
5.0 / 5
4239
تگهای خبر: آزمایش , ساخت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
گوپا