امكان جستجوی ۲۲ میلیون پتنت در بانك اطلاعاتی نانو

امكان جستجوی ۲۲ میلیون پتنت در بانك اطلاعاتی نانو

گوپا: بانك اطلاعاتی Nano كه در سال ۲۰۱۶ توسط دو انتشارات Nature و Springer راه اندازی گردید، قابلیت جستجوی ۲۲ میلیون پتنت را به ابزارهای فعلی خود افزود.به گزارش گوپا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، قابلیت دیگری به بانك اطلاعات تحقیقات فناوری نانو نیچر-اشپرینگر افزوده شد. از این پس محققان می توانند با استفاده از این ابزار جدید ۲۲ میلیون پتنت را در زبان های مختلف مورد بررسی قرار دهند.
این بدان معناست كه محققان می توانند پتنت هایی كه اثرگذاری بالایی در فناوری نانو دارد را پیدا كرده و آنها را بر طبق نیاز خود دسته بندی كنند و در نهایت نقش و ارزش این پتنت ها را روی پروژه های خود و جامعه علمی در حوزه فناوری نانو ارزیابی كنند. تمامی گروه هایی كه به Nano دسترسی دارند، می توانند از قابلیت های این ابزار استفاده كنند.
بانك اطلاعاتی Nano در سال ۲۰۱۶ توسط نیچر-اشپرینگر افتتاح شد تا بعنوان مرجعی در اختیار محققان حوزه فناوری نانو باشد. این بانك اطلاعاتی، اطلاعات بیشتر از ۲۶۰ هزار نانو ماده را دسته بندی و خلاصه نویسی كرده است.
این خلاصه ها به محققان اجازه می دهد تا با سرعت بالایی اطلاعاتی نظیر خواص، اثرات زیستی، كاربرد، خاصیت ها و روش های آماده سازی را در دسترس داشته باشند. این خلاصه ها با استفاده از هوش مصنوعی قابل استفاده بوده و می تواند محققان را به ۷۲۰ هزار مقاله مرتبط به فناوری نانو وصل كند.
جنز كروگر از مدیران رایمور اینداستریز اظهار داشت: دستاوردهای علمی و مقالات در حوزه فناوری نانو در حال افزایش می باشد. با این وجود خطرات زیادی باز در این كشف ها و تجاری سازی ها وجود دارد كه از آن جمله می توان به چرخه پذیرش طولانی و هزینه بالای كار اشاره نمود.
وی افزود: برای كاهش این خطرات، باید توسعه دهندگان از مالكیت فكری خود محافظت كرده و پیش از واردشدن به مسیر تجاری سازی از قابلیت پتنت شدن دستاورد خود مطمئن شوند. برای محققان بسیار دشوار است كه چشم اندازی از كارهای گذشته داشته باشند كه این ابزار جدید Nano می تواند به محققان در این راه كمك نماید. در این ابزار از هوش مصنوعی استفاده شده كه می تواند دقت كار را بهبود دهد.
بتینا گورنر از مدیران بخش بانك اطلاعاتی نیچر-اشپرینگر اشاره كرد: این ابزار پتنت جدید برای محققان ساخته شده تا به تمام اطلاعات پتنت ها دسترسی داشته باشند. این توانایی به محققان كمك می نماید تا جستجوی پتنت ها را انجام داده و از نتایج آن در فعالیت های تحقیقاتی خود استفاده كنند.

1397/12/15
22:20:08
5.0 / 5
4849
تگهای خبر: تحقیق , ساخت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گوپا