زنده كردن نقاشی دیواری با واقعیت افزوده

زنده كردن نقاشی دیواری با واقعیت افزوده

به گزارش گوپا شركت فیس بوك می خواهد با استفاده از فناوری واقعیت افزوده، به یك نقاشی دیواری ۲۰۰ متر مربعی در محل برگزاری فستیوال بزرگ موسیقی ˮجنوب از جنوب غربیˮ(SXSW) جان ببخشد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، با وجود تمام حواشی كه فیس بوك را احاطه كرده نباید فراموش كرد كه این شركت هنوز هم كارهای عام المنفعه و سرگرم كننده زیادی برای مردم سراسر جهان انجام می دهد. حالا هم می خواهد یك نقاشی دیواری ۲۰۰ متر مربعی را با فناوری واقعیت افزوده(AR) به حركت درآورد.
فیس بوك برای انجام این كار با سازمان های غیر انتفاعی موسوم به "HOPE" كه مخفف كمك به دیگران در همه جا است، همكاری می كند و ۱۵ هنرمند بر روی این نقاشی دیواری عظیم در مركز شهر آستین ایالت تگزاس كار می كنند.
این نقاشی در حال تكمیل است و طی چند روز آینده افرادی كه با آن مواجه می شوند می توانند با استفاده از هدست، واقعیت افزوده حركت این نقاشی را تماشا كنند.


با اسكن كدهای QR كه در قسمت های مختلف نقاشی وجود دارد و با رفتن به قسمت دوربین گوشی از برنامه فیس بوك می توان افكت های مختلف AR را در این نقاشی تجربه نمود.
از آنجائیكه این نقاشی دیواری شامل چندین اثر هنری مجزا اما یكپارچه است، نمایش واقعیت افزوده بر مبنای ناحیه ای كه كد را اسكن می كنید متفاوت خواهد بود.
فیس بوك دو سال پیش هم به پروژه مشابهی مشغول بود كه آنرا نخستین "هنر واقعیت افزوده جهان" نامیده بود، اما در مقیاس بسیار كوچك تری از پروژه حاضر بود.


فیس بوك می خواهد این برنامه را به مكان های دیگر در ایالات متحده و خارج از آن گسترش دهد، چون كه هنرمندان می توانند از فناوری در هنر خود استفاده كنند.
"جسیكا شفر" مدیر برنامه های عمومی و مشاركتی بخش هنر فیس بوك اظهار داشت: این نوع پروژه ها در جهت دریافتن "روح و ارزش هنر دست" از راه دوربین فیس بوك و واقعیت افزوده اجرایی می شود. واقعیت افزوده یك فناوری است كه فیس بوك نقش آنرا در آینده بسیار پررنگ می بیند.


وی ادامه داد: فیس بوك به دنبال راه هایی برای فراهم كردن ارتباط هنرمندان محلی با جوامع خود است. فیس بوك مانند فضای مجازی، مردم را در زندگی واقعی هم گرد هم می آورد.
فیس بوك به شدت به انجام چنین كارهایی نیاز دارد تا شهرت صدمه دیده خویش را ترمیم كند. باآنكه كه هدیه دادن یك نقاشی دیواری متحرك به مردم سبب نمی گردد آنها شكاف اطلاعاتی فیس بوك و لو رفتن اطلاعات شخصی كاربران را فراموش كنند، اما به هر حال این كار یك شروع است.1397/12/19
22:46:29
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: آینده , شركت , فناوری , كاربران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
گوپا