در دانشگاه ام.آی.تی ابداع شد

بررسی سلامت بیماران با كمك سیستم ردیابی حركت

بررسی سلامت بیماران با كمك سیستم ردیابی حركت

گوپا: پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی.تیˮ، سیستمی برای مراقبت از بیماران ابداع نموده اند كه می تواند با كمك سیگنال های بی سیم، حركات آنها را ردیابی كند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از ام. آی. تی نیوز، ما در جهانی زندگی می نماییم كه سیگنال های بی سیم گوناگون در اطراف جریان دارند و به بدن ما برخورد می كنند. پژوهشگران دانشگاه "ام. آی. تی"(MIT) قصد دارند با كمك این سیگنال ها، بینش های ارزشمندی در مورد رفتار و سلامتی، برای دانشمندان و افرادی كه مراقب بیماران هستند، فراهم آورند.
آنها سیستمی موسوم به "ماركو"(Marko) ابداع نموده اند كه می تواند یك سیگنال كم قدرت فركانس رادیویی را به محیط اطراف بفرستد. این سیگنال در صورت برخورد با بدن انسان، با تغییرات خاصی به سیستم بازمی گردد. سپس الگوریتم های جدید، این واكنش های تغییر یافته را تحلیل می كنند و آنها را به افراد خاصی مرتبط می سازند.
این سیستم می تواند حركات هر فردی را ردیابی كند و بوسیله تطبیق الگوهای حركت با داده های دیگر، بینش های لازم را درباره تعامل افراد با یكدیگر و با محیط عرضه نماید. پژوهشگران باور دارند كه سیگنال های فركانس رادیویی می توانند نسبت به دوربین ها و یا روش های دیگر جمع آوری داده، كارایی بیشتری برای افرادی كه مراقب سلامت بیماران هستند داشته باشند.
مطالعات موردی، حاكی از این هستند كه ماركو می تواند افراد گوناگون را تنها برمبنای سیگنال های بی سیم تشخیص دهد و الگوهای رفتاری سودمندی نمایش كند.
پژوهشگران برای آزمایش این سیستم، یك بیمار مبتلا به فراموشی را كه به دلیلهای نامشخص گرفتار آشفتگی می شد، با اجازه خانواده او مورد بررسی قرار دادند. آنها طی یك ماه، افزایش سرعت قدم زدن بیمار كه یكی از نشانه های آشفتگی است، بررسی كردند و دریافتند كه بیمار در ایام سپس دیدار با خانواده، به آشفتگی گرفتار می شود. نتایج این بررسی نشان داد كه ماركو می تواند روش جدید و مؤثری برای ردیابی وضعیت سلامت بیمار در خانه باشد.
"چن یو هسو"(Chen-Yu Hsu)، دانشجوی مقطع دكتری دانشگاه ام. آی. تی و نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: ما با كمك داده های "ماركو" توانستیم به نكات خوبی پی ببریم. ما در جهانی زندگی می نماییم كه با مجموعه بی شماری از سیگنال های بی سیم احاطه شده و نوع حركت و راه رفتن ما می تواند واكنش این سیگنال ها را تغییر دهد. ماركو، سیستمی است كه می تواند این واكنش ها را بشنود و به درك رفتار و سلامت افراد كمك نماید.
منبع:

1398/02/18
18:36:03
5.0 / 5
4465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گوپا