انجام آزمایش های روسكاسموس و ایسرو در ایستگاه مداری چین

انجام آزمایش های روسكاسموس و ایسرو در ایستگاه مداری چین

گوپا: آكادمی علوم روسیه و پژوهشگاه استروفیزیك هند، آزمایش های مشتركی را در ایستگاه مداری چینی ˮتیانههˮ انجام خواهند داد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا؛ این آزمایش ها شامل مطالعه طیف سنجی گاز سحابی ها با استفاده از طیف سنج ماوراء بنفش زیر نظر كارشناسان و دانشمندان پژوهشگاه نجوم آكادمی علوم روسیه و موسسه استروفیزیك هند صورت می گیرد.
میخائیل ساچكوف(Mikhail Sachkov) معاون تحقیقاتی آكادمی علوم روسیه به خبرگزاری روسی ریانووستی اظهار داشت كه این آزمایش به مطالعه میان ستاره ای در محدوده فرابنفش اختصاص داده شده است.
بگفته وی طرف روسی در این آزمایش مسئول طراحی و ساخت ابزار علمی انكساری و طرف هندی ساخت سیستم اپتیك و ادغام سامانه ها را انجام خواهد داد.
وی افزود، همین طور بودجه این آزمایش توسط طرف هندی تامین می شود و طرف چینی مسئول رساندن دستگاه به ایستگاه فضایی تیانهه (Tianhe) است.
این آزمایش ها بنا به خواست دولت چین در یك چارچوب بین المللی، زیر نظر دفتر امور فضانوردی سازمان ملل متحد صورت خواهد گرفت. این دفتر اعلام نمود با موافقت سازمان فضایی چین، مقرر است كشورهای مختلف دنیا با برنامه ریزی قبلی بتوانند با هدایت سازمان ملل، آزمایش هایی را در تیانهه انجام دهند.
پرتاب واحد مركزی تیانهه برای اوایل سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است. در سال های بعد، آزمایشگاه های ونتیان(Wentian) و متیان(Mentian) به آن متصل خواهند شد. مجموع جرم این ایستگاه ۶۰ تن و عمر مفید آن ۱۰ سال و محل كار و زندگی سه فضانورد كار خواهد بود.
منبع:

1398/03/25
17:25:43
5.0 / 5
4730
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گوپا