وزیر بهداشت به مهر خبر داد

تولید تمام داروهای وارداتی در كشور تا ۳ سال آینده

تولید تمام داروهای وارداتی در كشور تا ۳ سال آینده

به گزارش گوپا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه ۹۷ درصد داروها در كشور به تولید می رسند، اظهار داشت: برنامه داریم كه ۳ درصد مابقی را به واسطه شركت های ایرانی و دانش بنیان به تولید برسانیم.دكتر سعید نمكی، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: هم اكنون ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز كشور توسط شركتهای ایرانی تولید می شوند و تنها ۳ درصد از داروها از خارج از كشور وارد می شوند.
وی با تاكید بر اینكه برای پیشگیری از ارزبری كشور برای تهیه داروهای مورد نیاز می بایست به فكر تولید ۳ درصد باقیمانده باشیم، عنوان كرد: بنابراین ما موظف هستیم كه به فكر تولید داخل به واسطه شركتهای دانش بنیان باشیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كشور با تاكید بر اینكه این ۳درصد دارو از تكنولوژی بالایی برخوردار می باشند و تولید آنها احتیاج به همین تكنولوژی های بالا دارد، بیان كرد: البته كه درصد قابل توجهی از این سه درصد داروهای های تك هستند.
نمكی در پاسخ به اینكه تخمین می زنید كه تا چه مدت زمانی به واسطه شركتهای دانش بنیان این ۳درصد دارو در داخل تامین گردد و دیگر نیازی به واردات نداشته باشیم، اظهار داشت: برنامه داریم كه تا سه سال دیگر این ۳درصد را توسط شركت های ایرانی به تولید برسانیم.

1398/05/21
15:57:14
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: آینده , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
گوپا