وقتی پهپادها ساختمان ها را شست و شو می دهند

وقتی پهپادها ساختمان ها را شست و شو می دهند

به گزارش گوپا یك شركت آمریكایی، نوعی پهپاد عرضه كرده كه می تواند كار شست و شوی ساختمان ها را انجام دهد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، نمای خارجی ساختمان ها معمولا به تدریج ظاهر زیبای خویش را از دست می دهد. روی دیوارهای ساختمان را خاك و تار عنكبوت می پوشاند و اگر ساختمان در منطقه مرطوبی قرار داشته باشد، كپك ها و قارچ ها، ظاهر ساختمان را از بین می برند.
شست و شوی ساختمان های بلند معمولا به خودروی مخصوص، داربست و تجهیزات نیاز دارد و همچنین، كارگرانی كه كار شست و شو را انجام می دهند، خطرات خیلی از جمله افتادن و صدمه دیدن آنها را تهدید می كند. یك شركت آمریكایی موسوم به "لوسید"(Lucid) می خواهد برای مرتفع ساختن این مشكلات، از پهپادها برای كار شست و شوی ساختمان استفاده نماید.
این پهپاد می تواند با اسپری كردن محلول پاك كننده ای كه قابل تجزیه زیستی است و عملكرد خوبی روی سطوح آجری و سنگ آهك دارد، ساختمان ها را به آرامی شست و شو بدهد.
در این روش شست و شو، اپراتور انسان، پهپاد را باز می كند، آنرا شارژ می كند و سپس آنرا روی مخزنی كه پشت كامیون قرار دارد می گذارد. یك شلنگ كه از مخزن به پهپاد متصل می شود، امكان اسپری كردن آب با فشار كم را فراهم می آورد. اپراتور طی این فرایند، پهپاد را با یك كنترل از طریق دور هدایت می كند.
نیروی پهپاد، هم اكنون از باتری تامین می شود اما شركت لوسید می خواهد در آینده، امكان تامین نیروی بیشتر را برای پهپاد تامین كند. این شركت، پهپاد خویش را برای تمیز كردن 120 ساختمان بلند آزمایش كرده است.
پهپادها باید بتوانند وزن قلاب شلنگ را تحمل كنند و پرواز آرامی داشته باشند تا امكان كنترل بهتر و عملكرد ساده تر فراهم گردد. وزن پهپاد هم حدود 11 تا 13 كیلوگرم است.
"اندرو آشور"(Andrew Ashur)، از بنیانگذاران شركت لوسید اظهار داشت: ما پیش تر خدماتی برای تمیز كردن ساختمان ها با استفاده از كارگران عرضه می دادیم اما با آغاز آزمایش پهپادها دریافتیم كه شاید بهتر باشد فروش پهپاد را آغاز نماییم.
این شركت هم اكنون پهپادهای خویش را با مبلغ سه هزار دلار در ماه به شركت ها اجاره می دهد و آموزش و نگهداری آنها را هم تضمین می نماید.
لوسید می خواهد پهپادهای خویش را در سراسر آمریكا به كار بگیرد اما هم اكنون آنها را در جنوب شرق آمریكا آزمایش می كند.1398/06/06
14:01:19
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: آزمایش , آینده , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گوپا