پنتاگون هوش مصنوعی را اخلاق مدار می كند

پنتاگون هوش مصنوعی را اخلاق مدار می كند

گوپا: مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالت متحده آمریكا(پنتاگون) در حال تهیه یك پیش نویس برای دستورالعمل اخلاق مداری هوش مصنوعی در مقابل تعصب و سركشی این فناوری نوین است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت های فناوری ممكنست در ایجاد زمینه اخلاقی برای هوش مصنوعی گرفتار مشكل باشند، اما بنظر می رسد وزارت دفاع آمریكا در حال تعیین چهارچوب و حل این مشكل است.
هیئت نوآوری دفاعی پنتاگون اخیرا پیش نویس دستورالعمل های مربوط به اخلاق مداری هوش مصنوعی را در وزارت دفاع آمریكا تهیه كرده است كه هدف آن در كنترل داشتن این فناوری در حال ظهور و رشد است.
بعضی از این راهبردها مانند نیاز به اعتماد بیشتر به هوش مصنوعی كاربردی تر هستند یا مانند رعایت مسئولیت انسانی ریشه در سیاست های چندین ساله دارند، اما برخی دیگر برای حوزه های عمومی و خصوصی نسبتاً جدید هستند.
این پیش نویس خواهان توسعه یك هوش مصنوعی عادلانه است كه از "تعصب ناخواسته" مانند تبعیض نژادی یا تبعیض جنسیتی به دور باشد.
این هیئت می گوید هوش مصنوعی می تواند موجب شود كه با افراد، ناعادلانه رفتار شود. همین طور از ارتش خواست كه اطمینان حاصل كند نه فقط كدهای هوش مصنوعی، بلكه منابع داده آن نیز بی طرفانه باشد. این كار می تواند برای هدف قرار دادن شبه نظامیان یا به حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان مفید باشد.
این پیش نویس همین طور خواهان هوش مصنوعی "قابل كنترل" و رام است كه اگر تشخیص داد در حال زدن لطمه های غیرضروری است، خودرا متوقف كرده یا اختیار خودرا بموقع به دست اپراتور انسانی دهد.
این دستور العمل یك چراغ سبز به توسعه اسلحه های كاملا خودكار تحت مدیریت هوش مصنوعی نیست، اما موجب می شود احتمال خطا و شیطنت هوش مصنوعی كم شود.
بر طبق این پیش نویس، دستور العمل نهایی شامل فراخوان برای قابل ردیابی بودن خروجی های هوش مصنوعی است كه به مردم اجازه دهد ببینند چگونه یك سیستم به نتایج خود رسیده است.
در صورتیكه این پیش نویس امیدوار كننده است، هنوز هم اجرای آن در عمل چالش برانگیز است. دادن وعده یك هوش مصنوعی پاسخگو و قابل اطمینان آسان است، اما اطمینان از اینكه هر شاخه نظامی روی هر پروژه ای این ایده آل ها را دنبال كند، چیز دیگری است.
چیزی كه روشن است این است كه استثناء برای پروژه های هوش مصنوعی نباید وجود داشته باشد و استراتژی های درست موجود در دستورالعمل ها باید از روز اول توسعه یك هوش مصنوعی حاضر باشند.
پنتاگون(Pentagon) مركز و مقر فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریكا است. این بنا نماد نیروهای مسلح ایالات متحده آمریكا است. كلمه پنتاگون معمولاً بیشتر بعنوان وزارت دفاع استفاده می شود. این ساختمان دارای بالاترین ظرفیت در میان ساختمان های اداری در دنیا است و یكی از بزرگ ترین ساختمان های دنیا از نظر مساحت طبقات است. پنتاگون تقریباً ۲۸ هزار نفر نظامی و كارمند و حدود ۳۰۰۰ نفر برای خدمات دارد. این ساختمان دارای پنج وجه است و شامل پنج طبقه بالای زمین و نیز دو طبقه زیرزمین می باشد. پنتاگون در هر طبقه پنج راهرو دارد و مجموعاً ۷۸ كیلومتر راهرو دارد. پنتاگون در زبان یونانی معنای پنج ضلعی می دهد. در واقع پنج ساختمان به هم چسبیده است و این ساختمان ها شامل ستاد نیروی زمینی، ستاد نیروی هوایی، ستاد نیروی دریایی، ستاد كل ارتش و وزارت دفاع می باشد.
منبع:

1398/08/12
23:28:47
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: خدمات , ساخت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا