پرتاب استارلینك به تعویق افتاد

پرتاب استارلینك به تعویق افتاد

به گزارش گوپا شركت ˮاسپیس ایكسˮ اعلام نمود كه پرتاب پنجمین سری از ماهواره های ˮاستارلینكˮ به علت ایجاد مشكل در سوپاپ مرحله دوم موشك به تعویق افتاده است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، پرتاب ۶۰ ماهواره "استارلینك" به علت شرایط بد جوی به امروز موكول شده بود ولی شركت "اسپیس ایكس" اعلام نمود كه با عنایت به بروز یك مشكل جدید در سوپاپ مرحله دوم موشك، تلاش بعدی برای پرتاب ماهواره های "استارلینك" فردا دوشنبه (۱۷ فوریه) صورت خواهد گرفت.
زمان پرتاب این ماهواره ۱۸: ۵۵ امروز یكشنبه(۱۰: ۲۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی) و محل پرتاب پایگاه "كیپ كاناورال"(Cape Canaveral) در فلوریدا اعلام شده بود كه حال خبر رسیده این پرتاب ۲۴ ساعت به تعویق افتاده است.
این شركت فضایی كه در "كالیفرنیا" قرار دارد، می خواهد در این مأموریت، ۶۰ ماهواره استارلینك را با موشك "فالكون ۹"(Falcon ۹) به مدار ارسال نماید.
مقامات اسپیس ایكس راجع به تعویق مجدد پرتاب استارلینك نوشته اند كه تیم تحقیقاتی پروژه در حال بررسی دقیق تر سوپاپ مرحله دوم موشك هستند تا پرتاب فردا صورت گیرد.
آزمایش قبل از پرتاب موشك جمعه ۱۴ فوریه تكمیل شده بود و اسپیس ایكس امید داشت كه این مأموریت شنبه صورت گیرد. ولی شرایط نامساعد جوی پرتاب را به امروز و در نهایت مشكل در موشك، پرتاب را به فردا موكول كرد.
ماهواره های "استارلینك" بخشی از برنامه "اسپیس ایكس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند.1398/11/27
22:54:47
5.0 / 5
3783
تگهای خبر: آزمایش , اینترنت , تحقیق , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
گوپا