یافته دانشمندان نشان داد؛

امكان تولید واكسن كرونا با وجود جهش ویروس

امكان تولید واكسن كرونا با وجود جهش ویروس

گوپا: دانشمندان با بررسی هایی كه در مورد ویروس كرونا انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند كه بااینكه ویروس مذكور در حال جهش است، اما سرعت این جهش در حدی نیست كه مانع تولید واكسن شود.به گزارش گوپا به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، تحقیقات علمی ثابت كرده كه جهش اساسی ویروس كرونا چند سال دیگر رخ می دهد و پس فرصت كافی برای تولید واكسنی بمنظور مهار كرونا وجود دارد.
بررسی هایی كه دراین زمینه در مركز تحقیقاتی هاچینسون آمریكا صورت گرفته، نشان میدهد ویروس كرونا در زمان انتقال از فردی به فرد دیگر نسبتاً بدون تغییر مانده و خاصیت های اساسی آن تقریباً ثابت باقی می ماند. بر همین مبنا ویروس مورد اشاره هر ماه دو بار جهش می كند كه نصف تعداد جهش های ویروس آنفلوآنزا در هر ماه است.
علاوه بر این، تغییرات ژنتیكی این ویروس و جهش های ناشی از آن تغییرات اساسی در كاركرد ویروس كرونا ایجاد نمی نماید. بدین سبب نرخ آهسته جهش و تغییر ویروس كرونا دانشمندان را به خرید زمان كافی برای تهیه واكسن مناسب برای مقابله با این بیماری امیدوار كرده است.
لذا می توان نتیجه گرفت كه تزریق واكسن كرونا یا ابتلاء به این بیماری سبب ایجاد مصونیت در سیستم ایمنی بدن برای چند سال و نه فقط چند ماه می شود. البته مردم باید با رعایت سیاست های قرنطینه به پژوهشگران كمك كنند تا زمان كافی برای تولید واكسن كرونا در اختیار داشته باشند.


منبع:

1399/01/08
23:43:33
5.0 / 5
3150
تگهای خبر: تحقیق , تولید , دانشمند , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
گوپا