پژوهشگران دانشگاه هنگ كنگ توصیه كردند

با گذاشتن سرپوش توالت ها از مبتلا شدن به كووید- 19 پیشگیری كنید

با گذاشتن سرپوش توالت ها از مبتلا شدن به كووید- 19 پیشگیری كنید

به گزارش گوپا پژوهشگران ˮدانشگاه هنگ كنگˮ سفارش می كنند كه برای جلوگیری از مبتلا شدن به كووید- ۱۹، حتما سرپوش توالت ها قبل از تخلیه گذاشته شود.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، همان گونه كه دانشمندان اخطار داده اند كه كووید- ۱۹ می تواند با تماس چهره و دهان منتقل شود و بنابراین بر شست و شوی دست ها تاكید می كنند، این امكان وجود دارد كه بیماری به واسطه آنچه با نام "مدفوع هوا پخش شده" (aerosolized feces) شناخته می شود هم گسترش یابد. به همین دلیل، بستن سرپوش توالت قبل از زدن دكمه تخلیه آن، بسیار مهم تر از پیش خواهد بود.
به خاطر وجود پدیده معروف به "ستون توالت" (toilet plume) كه به پراكندگی ذرات میكروسكوپی در نتیجه شست و شوی توالت گفته می شود، ذرات ادرار یا مدفوع می توانند از توالت فرار كنند و به هوا منتقل شوند و نهایتا بیماری را گسترش دهند.
به قول دانشمندان، ساده ترین راه برای جلوگیری از گسترش كروناویروس، بستن سرپوش توالت قبل از زدن دكمه تخلیه است. با این كار می توان از فرار ۸۰ درصد ذراتی كه از مدفوع فرار می كنند و به هوا می روند، پیشگیری كرد.
برای جلوگیری از انتقال كووید- ۱۹ هنگام استفاده از توالت عمومی، باید قبل از زدن دكمه تخلیه، دست ها شسته شوند و یا از دستكش استفاده گردد تا میزان آلودگی به حداقل برسد. بعد از خروج از توالت عمومی، نفر بعد باید قبل از ورود، دو دقیقه صبر كند.
خطر انتقال در افرادی كه نشانه های كووید- ۱۹ را در خود دارند، بیشتر است؛ در نتیجه اگر مجبور هستید كه با این افراد از یك توالت مشترك استفاده كنید، باید كل فضا را با الكل ضدعفونی كنید.
پژوهشی كه در "دانشگاه هنگ كنگ" انجام شده، نشان داده است كه هر بار تخلیه توالت می تواند تا ۸۰ هزار قطره آلوده منتشر كند و آنها را در هوا معلق بگذارد.
پژوهشگران تاكید نمودند كه گذاشتن سرپوش برای جلوگیری از شیوع بیماری كافی نیست و توالت ها باید مرتب تمیز شوند و به سیستم تهویه مجهز باشند.1399/01/17
16:25:13
5.0 / 5
3095
تگهای خبر: دانشگاه , دانشمند , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گوپا