امارات به مریخ فضاپیما می فرستد

امارات به مریخ فضاپیما می فرستد

به گزارش گوپا مریخ چقدر گرم است؟ اماراتی ها با نخستین مأموریت مریخی خود به ما كمك می كنند از پاسخ این سوال آگاه شویم.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، امارات متحده عربی از این هفته آماده آغاز نخستین مأموریت مریخی خود در تاریخ می شود. نخستین مأموریت فضایی امارات به جستجوی داده های مختلفی از سیاره سرخ و بررسی میزان گرم بودن سیاره سرخ خواهد پرداخت.
دولت امارات متحده عربی می خواهد این مأموریت الهام بخش نسل جوان باشد تا با سفرهای فضایی آشنا گردند و به سمت مهندسی فضایی سوق داده شوند.
همانطور که گفته شد، این نخستین بار است که یک جامعه عربی به فضا سفر می کند. پنج سال پیش، امارات متحده عربی اظهار داشت که پیش از پرتاب هر کس به فضا به زمان نیاز دارد، چونکه بودجه این کار در آن زمان محدود بود.
آژانس فضایی اصلی این کشور معروف به "مرکز فضایی محمد بن راشد" تصاویری از پروژه "Hope" به معنای امید را که گفته می شود یک تغییر دهنده بازی در اکتشافات فضایی است، منتشر می کند.
مأموریت "امید مریخ"(Hope Mars) از ۱۴ ژوئیه آغاز خواهد شد و انتظار می رود تا فوریه سال ۲۰۲۱ به سیاره سرخ برسد. در صورتیکه این مأموریت موفقیت آمیز باشد، رسیدن آن به مریخ با پنجاهمین سالگرد تأسیس امارات متحده عربی مقارن خواهد شد.
"عمران شرف" مدیر پروژه این مأموریت در "مرکز فضایی محمد بن راشد"(MBRSC) اظهار داشت: این مأموریت فقط مربوط به امارات متحده عربی نیست، بلکه مساله منطقه و مساله جامعه عربی است. این منطقه دوران سختی را پشت سر می گذارد و ما به اخبار خوب نیاز داریم و ما باید جوانان منطقه را به نگاه به پتانسیل خود سوق دهیم و جوامع خویش را بسازیم و اختلافات را کنار بگذاریم تا با مردم با اعتقادات و پیشینه های مختلف همکاری نماییم.
در هفته جاری، سوخت رسانی به فضاپیمایی که به مریخ سفر می کند شروع می شود و پیشبینی می شود که چند هفته دیگر خویش را آماده پرتاب کند.
گزارش شده است که کاوشگر اماراتی هفت ماه طول می کشد تا به مریخ برسد و در مدار خود قرار بگیرد. لازم به ذکر است که سیاره مریخ ۴۹۳ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد.
این کاوشگر باید یک سال مریخی یا ۶۸۷ روز زمینی در مدار مریخ بماند.
امارات متحده عربی برای ارسال این کاوشگر به فضا از یک موشک ژاپنی استفاده می نماید. امارات یک سکوی پرتاب برای پشتیبانی از این مأموریت ندارد. بنابراین از یک موشک خریداری شده از ژاپن استفاده خواهد نمود. ضمن اینکه قیمت این موشک فاش نشده است.
بر خلاف سایر مأموریت های مریخی که توسط دیگر کشورها انجام شده است، این نخستین باری است که یک مأموریت مریخی روی چهارچوب کلی آب و هوای این سیاره تمرکز خواهد نمود.
ازاین رو آیا بالاخره می توانیم بدانیم مریخ چقدر داغ است؟1399/03/20
14:53:21
5.0 / 5
2456
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گوپا