سرعت اینترنت ماهواره های استارلینك فقط ۶۰ مگابایت بر ثانیه است!

سرعت اینترنت ماهواره های استارلینك فقط ۶۰ مگابایت بر ثانیه است!

گوپا: آزمایش های جدیدی كه در مورد اینترنت ماهواره ای ˮاستارلینكˮ صورت گرفته است، نشان میدهد كه میزان سرعت ارائه شده هنوز با سرعت مورد نظر فاصله دارد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، کاربران "ردیت"(Reddit)، نتایج آزمایش های سرعت پهنای باند اینترنت استارلینک شرکت اسپیس ایکس را منتشر و اعلام نمودند که این سرعت بسیار پایین تر از سرعت ۱۶ گیگابایت در ثانیه هدف گذاری شده است.
اسپیس ایکس هم اکنون آماده می شود تا با کمک پروژه ماهواره های استارلینک، خدمات اینترنتی ارتقا یافته ای را برای آمریکا و شاید همه جهان را فراهم آورد.
ماهواره های اینترنتی استارلینک قرار بود بعد از اجرا، اینترنتی با سرعت ۱۶ گیگابایت بر ثانیه را برای آمریکا فراهم آورند اما آزمایش هایی که با سایت آزمایش سرعت شرکت "اکلا" (Ookla) صورت گرفته اند، نشان می دهند که سرعت دانلود برای کاربران نسخه بتای استارلینک، تنها بین ۱۱ تا ۶۰ مگابایت بر ثانیه بوده است.
شرکت اسپیس ایکس هنوز در حال آزمایش نسخه بتای ماهواره استارلینک است و فعلا سرویس اینترنت خودرا راه اندازی نکرده است. این شرکت می خواهد تا آخر سال جاری، سرویس اینترنتی آمریکای شمالی و کانادا را فراهم آورد. هدف اسپیس ایکس این است که راه اندازی جهانی سرویس اینترنتی را تا سال ۲۰۲۱ انجام دهد.
به رغم رسیدن به نیمه دوم سال ۲۰۲۰، استارلینک هنوز سرویس عمومی خودرا جهت استفاده ارائه نکرده است. ارائه نسخه بتا نشان میدهد که پروژه استارلینک به مرحله نهایی خود رسیده اما در مورد راه اندازی رسمی آن صحبتی نشده است.
منبع:

1399/05/27
10:30:14
5.0 / 5
1676
تگهای خبر: آزمایش , اینترنت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گوپا