مقابله با آتش سوزی به كمك تخم اژدها !

مقابله با آتش سوزی به كمك تخم اژدها !

به گزارش گوپا یك استارتاپ آمریكایی برای مقابله با آتش سوزی، پهپادهایی را عرضه كرده كه حامل توپ هایی معروف به ˮتخم اژدهاˮ هستند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، آتش نشان های ساحل غربی آمریکا قصد دارند آتش سوزی های شدید و غیرعادی را با کمک پهپادها تحت کنترل درآورند.
در این پهپادها، کره های کوچکی حامل مواد شیمیایی قرار گرفته که به اندازه توپ پینگ پنگ هستند و پژوهشگران آنها را "تخم اژدها" می نامند.
تخم اژدها، ساخت یک شرکت استارتاپی موسوم به "Drone Amplified" است. پهپادها پس به پرواز درآمدن، این کره های شیمیایی را تنها با فشار یک دکمه به محل مورد نظر می اندازند تا مشتعل شوند و عمداً آتش سوزی های کوچکی ایجاد کنند که موجب سوزاندن پوشش گیاهی می شود و از بروز آتش سوزی های بزرگتر پیشگیری می کند.


"سیمون ویبل" (Simon Weibel)، از آتش نشان هایی که با این شرکت کار می کنند، اظهار داشت: مزیت استفاده از روش ما این است که اگر پهپادها تصادف کنند، هیچ کس لطمه نمی بیند.
آتش سوزی هایی که امسال رخ دادند، بسیار زیاد بودند و کنترل آنها نسبت به سال های پیش دشوارتر بود. به همین دلیل، تقاضا برای پهپادهایی که می توانند به مقابله با آتش سوزی کمک کنند، افزایش یافت.
آتش نشان ها علاوه بر پهپادها، از دوربین های تصویربرداری حرارتی نیز بهره برده اند تا حرکت آتش را ردیابی کنند.
تا حالا شمار قابل توجهی از پهپادها برای مقابله با آتش سوزی در کالیفرنیا به کار گرفته شده اند.
منبع:

1399/07/27
11:44:37
5.0 / 5
1276
تگهای خبر: ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گوپا