محققان آمریكایی:

بی تفاوتی یكی از نشانه های اولیه زوال عقل است

بی تفاوتی یكی از نشانه های اولیه زوال عقل است

مطالعه جدید پژوهشگران آمریكایی نشان میدهد بی تفاوتی یا بی احساسی یكی از علایم اولیه زوال عقل است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، یک تحقیق جدید نشان داده بی تفاوتی شدید در افراد مسن نشانه اولیه زوال عقل است. تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو که با حمایت "موسسه ملی کهنسالی" صورت گرفته، نشان میدهد که بی تفاوتی یا بی احساسی می تواند از علایم اولیه کاهش شناختی باشد.
"مردیت بوک "(Meredith Bock) نویسنده این مطالعه اظهار داشت: یکی از علایم کاهش شناختی این است که افراد نمی خواهند و علاقه ندارند با خانواده یا دوستانشان دور هم جمع شوند و دیگر از کارهایی که پیش تر با انجام آنها خوشحال می شدند لذت نمیبرند. این مساله بی تفاوتی یا بی احساسی می تواند برای اعضای خانواده بسیار ناراحت کننده باشد. تحقیقات بیشتری لازم است اما این احتمال وجود دارد که اینها علائمی باشد که نشان میدهد افراد در معرض خطر بیماری آلزایمر هستند که پژوهشگران با دانستن آنها می توانند مراحل درمان را زودتر آغاز کنند.
محققان این مطالعه ۲ هزار فرد که در دهه ۷۰ سالگی بودند را به مدت ۹ سال مورد بررسی قرار دادند. تمام افراد در ابتدای مطالعه هیچ نشانه ای از زوال عقل نداشتند اما بعد از بررسی از نظر میزان بی تفاوتی آنها به سه دسته بی تفاوتی کم، متوسط یا شدید تقسیم شدند. در آخر دوره بررسی مطالعه، پژوهشگران دریافتند افرادی که در گروه بی تفاوتی شدید قرار داشتند، ۸۰ درصد بیشتر از افراد گروه بی تفاوتی کم، در معرض خطر مبتلاشدن به زوال عقل قرار داشتند. یافته های این مطالعه که در مجله "Neurology" پخش شده، نشان میدهد بی تفاوتی، نشانه ای مهم از ابتدایی ترین مراحل تخریب عصب است.
بوک در آخر اضافه کرد: در صورتیکه افسردگی بعنوان یک عامل پیش بینی کننده مهم زوال عقل به شکل گسترده تری مورد مطالعه قرار گرفته است، اما مطالعه ما نشان میدهد که بی علاقگی نیز می تواند یک عامل مهم نشان دهنده آغاز این بیماری باشد.1399/07/28
20:04:27
5.0 / 5
1504
تگهای خبر: تحقیق , دانشگاه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گوپا