سازمان غذا و دارو ایالات متحده:

اكسیژن درمانی بیماران كرونایی در خانه خطرناك می باشد

اكسیژن درمانی بیماران كرونایی در خانه خطرناك می باشد

خراسان رضوی بیماران مبتلابه كووید-۱۹كه بدون علامت هستند یا علایم خفیفی را تجربه می كنند معمولا طی دو هفته بهبود می یابند و بیشتر آنان نیازی به بستری شدن در بیمارستان و استفاده از دستگاههای اكسیژن ساز ندارند. این بیماران باید در زمان قرنطینه، علایم خویش را كنترل كنند و به سفارش های پزشكان برای درمان در خانه عمل كنند.


به گزارش نیوز، نظارت بر اکسیژن در خانه با دستگاه پالس اکسی متر روش خوبی است چون این دستگاه می تواند به بیمار در مورد بروز مشکلات تنفسی قریب الوقوع اخطار دهد؛ هنگامی که میزان اشباع اکسیژن به زیر ۹۴ کاهش پیدا کند، امکان دارد احتیاج به مراقبت پزشکی باشد. پزشکان امکان دارد برای درمان بیماران از اکسیژن درمانی و سایر روش های درمانی استفاده کنندکه فقط در بیمارستان ها در دسترس می باشد اما به علت افزایش روزانه تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ بعضی از سیستم های پزشکی تحت فشار زیادی قرار دارند. حتی اگر هم اکنون، بیماران بیشتری نسبت به ماه مارس و آوریل تحت درمان قرار می گیرند و از خطر مرگ دور می شوند، بعضی از بیماران امکان دارد برای بهبودی هفته ها نیازمند دستگاههای اکسیژن و دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) باشند.
در حال حاضر سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اخطار می دهد که بیماران مبتلابه کووید-۱۹ نباید تلاش کنند عوارض تنفسی کووید-۱۹ را با استفاده از یک دستگاه پزشکی در خانه درمان کنند، چونکه امکان دارد این عمل ضرری بیشتر از فایده صدمه رسان داشته باشد.
این آژانس چند روز پیش با به روزرسانی مطالب وبسایت خود در مورد تغلیظ کننده های اکسیژن و پالس اکسیمترها اخطار داد. از دستگاههای ذکرشده در خانه به صورت گسترده با مشخص شدن آلودگی به کروناویروس استفاده می شود.
دستگاه های پزشکی تغلیظ کننده اکسیژن که برخی افراد برای مدیریت بیماری در خانه از آنها استفاده می نمایند، دستگاه هایی هستند که می توانند نیتروژن را از هوای اتاق فیلتر کرده و مقدار اکسیژن بیشتری را به بیماران عرضه کنند. خیلی از افراد از بیماری های مزمن رنج می برند و احتیاج به اکسیژن درمانی در خانه دارند. چنین وسایلی می توانند به آنها کمک کنند تا بهتر تنفس کنند و به بخشی از زندگی روزمره آنان تبدیل گشته است.
با این وجود، افرادی که در خانه به غلظت اکسیژن نیاز دارند از این وسایل با تجویز پزشک معالج استفاده می نمایند اما حالا این سازمان اخطار می دهد که مردم نباید تلاش کنند از دستگاههای موجود برای درمان نارسایی تنفسی ناشی از کروناویروس کووید-۱۹ در خانه استفاده کنند مگر اینکه توسط عرضه دهنده خدمات بهداشتی تجویز شده باشد.
استفاده از اکسیژن بدون مشورت با پزشک امکان دارد بیشتر از فواید آن برای بیمار مضر باشد. امکان دارد درنهایت اکسیژن زیاد یا کم مصرف شود و تصمیم گیری جهت استفاده از چنین دستگاه هایی بدون نسخه پزشک منجر به مشکلات جدی سلامتی مانند مسمومیت اکسیژن ناشی از دریافت اکسیژن بیش ازحد شود. همینطور می تواند منجر به تاخیر در درمان بیماری های جدی مانند درمان بیماری کووید-۱۹ شود.
حتی اگر اکسیژن حدود ۲۱ درصد از هوای اطراف ما را تشکیل می دهد، تنفس غلظت بالای اکسیژن امکان دارد به ریه ها صدمه برساند. از سوی دیگر، نداشتن اکسیژن کافی به خون وضعیتی به نام هیپوکسی هم می تواند به قلب، مغز و سایر اندام ها صدمه برساند.
این سازمان به افراد سفارش می کند برای عرضه مشاوره در مورد اکسیژن درمانی با عرضه دهندگان خدمات بهداشتی مشورت کنند، همینطور تاکید کرده خطر در استفاده از این دستگاه ها نیست بلکه طریقه استفاده از دستگاه هم مهم می باشد.


موارد مهم در زمان استفاده از دستگاههای تغلیظ کننده اکسیژن
از تغلیظ کننده یا هر نوع محصول اکسیژن، نزدیک شعله باز یا هنگام استعمال دخانیات استفاده نکنید.
تغلیظ کننده را در یک فضای باز قرار دهید تا احتمال خراب شدن بیش ازحد دستگاه کاهش پیدا کند.
هیچ منافذی را در کنترل کننده اکسیژن مسدود نکنید چونکه این امر امکان دارد بر کارایی دستگاه تأثیر بگذارد.
به طور منظم دستگاه خویش را بررسی کنید تا مطمئن شوید اکسیژن کافی دریافت می کنید.
FDA متذکر شده است دستگاههای تغلیظ کننده اکسیژن که به صورت آنلاین یا بدون نسخه فروخته و استفاده می شوند، تایید یا نفی نمی کند.
منبع:

1399/08/21
14:06:53
5.0 / 5
1075
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا