بیل گیتس:

حدودا همه واكسن های كرونا، كارایی لازم را دارند

حدودا همه واكسن های كرونا، كارایی لازم را دارند

گوپا: خراسان رضوی بیل گیتس، بنیان گذار مایكروسافت در مصاحبه با فرید زكریا خبرنگار سی ان ان اعلام نمود كه حدودا همه واكسن های كووید-19 عملكرد خوبی دارند و عملكرد خوبی خواهند داشت.


به گزارش سی ان ان، هم اکنون، داده های اولیه واکسن های فایزر (Pfizer ) و مدرنا (Moderna ) بیان کننده موفقیت این شرکتها بوده است و گیتس انتظار دارد واکسن های آسترازنکا (AstraZeneca)، جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) و نواواکس ( Novavax ) نیز به زودی موفقیت مشابهی داشته باشند.
بیل گیتس اظهار داشت: "من خوش بین هستم که تا ماه فوریه، تاثیر زیاد و ایمنی همه این واکسن ها تایید گردد. "
طی هفته های گذشته، ایالات متحده شاهد افزایش چشم گیر موارد مبتلاشدن بوده است. برمبنای اظهارات دانشگاه جان هاپکینز، بیش از ۱۷۷هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و حدود ۱۴۰۰ نفر جان باختند.
گیتس اظهار نمود که انتظار دارد تعداد مبتلایان روزانه همچنان افزایش یابد و در زمستان روزانه بیش از ۲۰۰۰ نفر به سبب مبتلاشدن به این بیماری جان خودرا از دست بدهند.
وی در ادامه بیان کرد: "آمار مبتلایان همچنان در حال صعود است و انتظار می رود که این صعود به مفهوم واقعی کلمه تا ماه فوریه ادامه یابد و در این زمان احیانا بیش از ۲۰۰۰ مرگ ومیر روزانه رقم خواهد خورد. "
گیتس سفارش کرد که آمریکایی ها از ماسک استفاده کنند و در مورد اقدامات بهداشت عمومی هوشمند باشند.
وی افزود: "در حالت ایده آل، افراد به سبب نوآوری روزانه در ابزارهای پزشکی، وضعیت را خوب می دانند اما می توانیم رفتار خوب را دو برابر نماییم. اهتمام کنید خانواده شما در گروه آخرین مرگ ومیرهای این بیماری همه گیر نباشد برای اینکه تا بهار، زمانی که واکسن عمل کرده و تعداد مبتلایان کاهش یابند، شاهد این بیماری هستید، البته تغییر هوا نیز به ما کمک خواهدنمود. "
کارایی واکسن و واکسیناسیون اکثریت افراد نیز با چالش های خود روبروست. وی ادامه داد: بخش تدارکات ایالات متحده "کمی سردرگم است"، اما گیتس امیدوار است که این مسائل حل شود.
وی اظهار نمود: "شما می خواهید مطمئن شوید که هیچ یک از واکسن ها از بین نمی روند، من فکر می کنم با روشی نه چندان کامل، مشکل تدارکات نیز حل خواهد شد. به عقیده من تعداد کافی از افراد واکسن را به زودی دریافت می کنند و مردم نیز شاهد موارد ایمنی بیشتر خواهند بود و با گذشت زمان، ما به ۷۰ درصد موردنیاز برای جلوگیری از گسترش بیماری خواهیم رسید. "
به طور شخصی، مراسم تعطیلات شکرگزاری گیتس نسبت به یک سال عادی با اعضای خانواده کمتری برگزار می شود.
وی اشاره کرد: "اکنون، زمانی نیست که مردم از مراسم روز شکرگزاری کاملا همانطور که دوست دارند، لذت ببرند. من در روز شکرگزاری با خیلی از اعضای خانواده ارتباط ویدیویی برقرار خواهم کرد و برای صرف بوقلمون در کنار آنها نخواهم بود. "
منبع:

1399/09/03
13:49:35
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
گوپا