در ادامه حملات سایبری اخیر؛

هكرها به ایمیل های حساس وزارت دادگستری آمریكا رسیدند

هكرها به ایمیل های حساس وزارت دادگستری آمریكا رسیدند

گوپا: هکرهای شرکت سولارویندز به برخی ایمیل های حساس وزارت دادگستری آمریکا نیز دسترسی یافته اند. البته معین نیست آیا کامپیوتر های حاوی اطلاعات محرمانه هم هک شده اند یا خیر.به گزارش گوپا به نقل از سی ان بی سی، هکرهایی که از نرم افزار اوریون شرکت سولارویندز برای نفوذ به شبکه های کامپیوتری دولتی در آمریکا سوءاستفاده کرده اند توانسته اند سه درصد از حساب های ایمیل وزارت دادگستری آمریکا را نیز هک کنند.
به گفته سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا شواهدی از نفوذ به کامپیوتر های حاوی اطلاعات محرمانه در این وزارتخانه به دست نیامده است. روز سه شنبه نهادهای اطلاعاتی آمریکا بطور رسمی روسیه را عامل این حملات هکری دانسته بودند. قبل از این نیز مشخص شده بود این جمله موجب هک کامپیوتر های وزارتخانه هایی همچون خزانه داری و دهها شرکت بزرگ فناوری در آمریکا شده است.
وزارت دادگستری آمریکا تازه در شب کریسمس و در زمان بررسی ایمیل های خود در محیط سرویس تحت وب آفیس ۳۶۵ مایکروسافت متوجه موفقیت این حمله هکری که ماه ها قبل رخ داده، شده است. مایکروسافت خود از قربانیان حمله هکری به سولارویندز بوده است.
در بیانیه این وزارتخانه در این مورد آمده است: تحقیقات در مورد ابعاد این رویداد ادامه دارد و نهادهای فدرال مرتبط، کنگره و عموم مردم در جریان آن قرار خواهند گرفت.


منبع:

1399/10/18
23:50:15
0.0 / 5
912
تگهای خبر: تحقیق , شبكه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا