همه چیز درباره گوگل فلوم

داستان تونل مجازی و دیدن آن طرف كره زمین با تلفن همراه چیست؟

داستان تونل مجازی و دیدن آن طرف كره زمین با تلفن همراه چیست؟

گوپا داستان تونل مجازی و دیدن آن طرف کره زمین با تلفن همراه چیست؟


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، شاید تابحال به این فکر کرده باشید طرف مقابل شما در آن سوی کره زمین چه خبر است و دقیقا کجا می شود. حالا شرکت گوگل سرویس جدیدی را معرفی کرده است که کاربران با نشانه رفتن دوربین گوشی هوشمند اندرویدی خود به هر نقطه دلخواه روی زمین، می تواند مستقیما از هسته زمین عبور کنند و دقیقا به نقطه مقابل آن سوی جهان بروند.
گوگل با معرفی این برنامه جدید که در حقیقت از واقعیت ترکیبی بهره می برد، به کاربران امکان می دهد بصورت کاملاً واقعی آن طرف دنیا را ببینند. این برنامه که "فلوم"(Floom) نام دارد مبتنی بر پلت فرم آزمایشی نمایش واقعیت ترکیبی گوگل موسوم به "WebXR" است که آزمایش های مختلف واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بر بستر آن انجام می گیرد.
"فلوم" اساساً بوسیله یک سایت موبایلی کار می کند که فقط در مرورگر "کروم" برای اندروید کار می کند. وقتی این سایت را باز می کنید، مجموعه ای از مجوزها را می طلبد که شامل خواندن مختصات GPS و استفاده از دوربین است. بعد از فعال کردن این ها، کاری که باید انجام دهید این است که دوربین را باز کنید، آنرا به سمت زمین نشانه بروید و کمی دور بزنید تا دوربین، فضای اطراف شما را بخواند. سپس "فلوم" مختصات شما را می خواند و مستقیماً از آن نقطه تونلی به آن سوی کره زمین می زند. در نهایت یک نما از "گوگل ارث" از آن سوی دنیا به روی شما باز می شود.
با بهره گیری از این سرویس که درحال حاضر فقط روی مرورگر "کروم" در گوشیهای هوشمند اندرویدی کار می کند، می توان بوسیله تونل های مجازی که برنامه ایجاد می کند، آن سر دنیا را دید. با توجه به این که سفرهای بین المللی هم اکنون تقریباً از لیست خارج شده اند، "فلوم" برای ما راهی جالب برای کاوش جهان فراهم نموده است.


این ابزار جدید که از فناوری واقعیت افزوده(AR) استفاده می نماید، نقطه مقابل هر کاربر را در آن سوی کره زمین نشان میدهد و در حقیقت بیشتر جنبه سرگرمی دارد.
"فلوم" از شما می خواهد که گوشی خودرا به سمت زمین بگیرید، روی یک نماد شبیه به گردباد که در حقیقت حالت حفاری زمین را دارد، ضربه بزنید و یک نگاه اجمالی به آن سوی کره زمین بیاندازید.
همانطور که می دانیم، اغلب قسمت های کره زمین را اقیانوس ها تشکیل داده اند و عجیب نیست که در خیلی از نقاط دنیا، "فلوم" تنها آب را به کاربران نمایش دهد. بعنوان مثال کاربرانی که در تهران این سرویس را امتحان می کنند، با اقیانوس آرام جنوبی مواجه می شوند و عموم کاربران در ایران نیز به آب می رسند. البته گوگل در هنگام انتخاب محل مورد نظر برای حفاری و تونل زدن به آن سوی کره زمین در بالای صفحه نمایش، به خشکی یا دریا رسیدن را نشان میدهد.
در نهایت با لمس نام محلی که آن سوی کره زمین قرار دارد می توان به "گوگل ارث" متصل شد و در آن طرف زمین به گشت و گذار پرداخت.
گفتنی است که این سرویس فقط با گوشیهای هوشمند اندرویدی و بوسیله نسخه به روزرسانی شده مرورگر "کروم" دردسترس است و با لپتاپ و کامپیوتر شخصی نمی توان به آن دسترسی داشت.
البته تعدادی کاربران گزارش داده اند که با آزمایش دو یا چند باره این سرویس در یک نقطه مشخص، با نتایج متفاوت و تصاویر با کیفیت متفاوتی روبرو شده اند که نشان از بی نقص نبودن "گوگل فلوم" دارد. البته همانطور که گفته شد این سرویس بیشتر جنبه سرگرمی دارد و وجود چنین اشکالاتی در آنرا می توان نادیده گرفت.
زیبایی این سرویس این است که به صورتی موجب می شود هر کجا را که می خواهیم، ببینیم و مشاهده نماییم که آن طرف کره زمین از جایی که ما ایستاده ایم از نظر جغرافیایی به چه شکل است.
گوگل در سال ۲۰۰۱ برای نخستین بار از سرویس "گوگل ارث" رونمایی نمود تا اولین سرویس نقشه و مسیریابی خودرا به کاربران عرضه نماید. در نهایت در سال ۲۰۰۵ بود که این سرویس را بصورت رسمی به روی کاربران سراسر جهان گشود و در نهایت شاید بتوان اظهار داشت که به بهترین و موفق ترین خدمات نقشه و مسیریابی در دنیا تبدیل شد.
حالا "گوگل فلوم" نشان میدهد که فناوری واقعیت افزوده، مجازی یا ترکیبی چگونه می تواند کاربردی و جذاب باشد.
منبع:

1400/01/28
10:20:43
5.0 / 5
731
تگهای خبر: آزمایش , خدمات , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گوپا