جدید ترین مدارگرد سیاره زهره، ۲۰۳۱ تا ۲۰۳۳ به فضا می رود

جدید ترین مدارگرد سیاره زهره، ۲۰۳۱ تا ۲۰۳۳ به فضا می رود

گوپا جدید ترین مدارگرد سیاره زهره، ۲۰۳۱ تا ۲۰۳۳ به فضا می رود


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، سیاره زهره مقرر است بازدیدکننده دیگری را ملاقات کند.
"آژانس فضایی اروپا"(ESA) مقرر است مدارگرد خود معروف به "EnVision" را به این سیاره بفرستد تا دلیل تفاوت آن با زمین را مورد بررسی قرار دهد.
آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی از سال ۱۹۶۰، فضاپیماهایی را جهت بررسی سیاره زهره پرتاب کردند اما تمرکز آنها بعدها بر مریخ معطوف شد و بنابراین از سال ۱۹۹۰ تابحال فقط دو مأموریت اختصاصی روی این سیاره انجام شده است که یکی از آنها "ونوس اکسپرس"(Venus Express) متعلق به آژانس فضایی اروپا و دیگری کاوشگر "آکاتسوکی" (Akatsuki) متعلق به "آژانس پژوهش های هوافضای ژاپن"(JAXA) است.
ونوس اکسپرس بیشتر بر پژوهش های جوی متمرکز بود اما هدف EnVision کمی گسترده تر است. مأموریت اصلی آن، این است که بفهمد فرآیندهای درون سیاره زهره مانند آتش فشان خیزی و تخلیه گرمای داخل آن چگونه به مرور بر جو اثر گذاشته اند.
مدارگرد EnVision، سه ابزار اصلی علمی به همراه خواهد داشت؛ یک ژرفاسنج رادار جهت بررسی ساختار زیرزمینی سیاره، یک مجموعه طیف سنج جهت بررسی ترکیب شیمیایی سطح و جو زهره و یک سیستم رادار اضافه برای نقشه برداری از سطح سیاره. سیستم رادار نهایی توسط ناسا فراهم خواهد شد تا بخشی از همکاری این دو آژانس فضایی باشد.
پرتاب EnVision مقرر است بین سالهای ۲۰۳۱ و ۲۰۳۳ و اندکی بعد از مأموریت های "VERITAS" و "+DAVINCI" باشد که پرتاب آنها برای سالهای ۲۰۲۸ تا ۲۰۳۰ برنامه ریزی شده است. این سه مأموریت به همراه یکدیگر، دقیق ترین و جامع ترین چشم انداز را از سیاره زهره عرضه خواهند داد.
"گونتر هاسینجر"(Günther Hasinger)، رئیس بخش علوم آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: ناوگان رو به رشد مأموریت های ما، بهترین بینش را در مورد سیاره همسایه به ما نسل های آینده عرضه خواهد داد؛ بخصوص در دوره ای که درحال کشف سامانه های منحصر به فرد سیاره ای هستیم.
وی ادامه داد: این مورد بسیار مهمی است چونکه اگر بخواهیم، می توانیم تشخیص دهیم که کدام سیاره به منظور زندگی کردن مناسب می باشد.1400/03/23
10:13:02
5.0 / 5
354
تگهای خبر: آینده , ساخت , سیستم , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا