تولید لوح های فشرده و چندمنظوره با پوشش نانومتری

تولید لوح های فشرده و چندمنظوره با پوشش نانومتری

گوپا: یکی از شرکت های فناور با کمک فناوری نانو دیسک فشرده قابل ضبط (CD-R) 120 میلیمتری با ظرفیت 700 مگابایت و دیسک چند منظوره دیجیتالی (DVD9) 120 میلیمتری با ظرفیت 9 گیگابایت تولید و به بازار عرضه می کند. این دیسک ها دارای پوشش نانومتری با ضخامت کمتر از 100 نانومتر است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، به نقل از ستاد نانو محمدرضا ماشااللهی، مدیرعامل این شرکت در این زمینه اظهار داشت: تمام مراحل تولید باید با دقت بالا و در سطح نانو صورت گیرد. ما با همکاری ستاد نانو و بهره مندی از ارتباطات این ستاد موفق شدیم تمامی مراحل توسعه را بهتر جلو ببریم. هم اکنون تمام مراحل تولید و فرآیندها توسط محققان ایرانی به انجام می رسد.
وی اظهار داشت: اعمال پوشش نانومتری با بهره گیری از روش اسپاترینگ بر سطح سی دی، سبب بهبود کارائی این محصول برمبنای نتایج حاصل از آزمون های داتاریوس، بازتاب و خوانش (Read) و رایت (Write) دیسک شده است. همین طور کاهش ضخامت پوشش اعمالی بر سطح دیسک، سبب کاهش قیمت آن شده است.
این شرکت، بنیان گذار کارخانه‌ی می دیسک (MEdisk) به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده سی دی و دی وی دی خام و پر شده (Pre-recorded) در خاورمیانه و دومین کارخانه در بینِ ۱۱۸ کارخانه در سطح جهان، همگام با تکنولوژی روز دنیا درحال فعالیت است و ایران را بعد از تایوان به بزرگ ترین تولیدکننده بین المللی تبدیل نموده است.
این مجموعه صنعتی، اقدام به تولید قاب دی وی دی و قاب HD-DVD برای نخستین بار در خاورمیانه و نیز قاب اسلیم (Slim) با ظرفیت بسیار بالا کرده و توانسته است به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده قاب استاندارد با تکنولوژی سوئیس در منطقه خاورمیانه مطرح شود. دیسک چند منظوره دیجیتالی (DVD9) ۱۲۰ میلیمتری با ظرفیت ۹ گیگابایت همچون تولیدات این مجموعه بزرگ است.
قیمت تمام شده‌ی کمتر و در عین حال حفظ کیفیت سبب شده است که محصولات شرکت ریزموج سیستم بتوانند با محصولات خارجی و حتی محصولات چینی رقابت کنند.
گواه توانِ رقابتی محصولات این شرکت نیز صادرات آن به کشورهای اروپایی و آسیایی است. در حوزه صادرات تا حالا محصولات این شرکت به کشورهای پیشرفته اروپا و خاور دور نظیر ایتالیا، لهستان، اسلوانی، ترکیه، سنگاپور، هند، امارات، مالزی، پاکستان، افغانستان و… صادر گردیده است.
تولید سالانه‌ی محصولات این شرکت ۱۰۰ میلیون دیسک در سال و میزان فروش سالانه آن بیش از ۲ هزار میلیاردریال است و تا حالا به واسطه‌ی تولید محصولات این شرکت نزدیک به ۳۰۰ نفر مشغول به کار شده اند.
منبع:

1401/09/06
12:39:45
5.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گوپا