مشاور رئیس جمهوری روسیه مطرح كرد:

روسیه از اینترنت جهانی جدا می گردد

روسیه از اینترنت جهانی جدا می گردد

به گزارش گوپا مشاور ریاست جمهوری روسیه اظهار داشت كه با اجرای طرح جدایی روسیه از اینترنت جهانی ممكن است اختلالاتی تولید شود، اما كشور می تواند به صورت كامل از شبكه جهانی اینترنت تفكیك شود.به گزارش گوپا به نقل از مهر، هرمان كلیمینكو، مشاور رئیس جمهور روسیه در توسعه اینترنت در مصاحبه با كانال خبری «ان تی وی» اعلام نمود كه این كشور آماده است تا از شبكه جهانی اینترنت جدا شود.
بر اساس این گزارش كه رایزنی فرهنگی ایران در روسیه آن را ترجمه كرده و برای انتشار در اختیار مهر قرار داده است، به قول مشاور رئیس جمهوری روسیه، این روند ساده نخواهد بود، اما «هیچ مانع سخت افزاری و نرم افزاری برای اجرای این طرح وجود ندارد».
كلیمینكو اظهار داشت: بعد از جدایی از اینترننت جهانی ما به خوبی و به صورت عادی می توانیم به روند زندگی و كار در روسیه ادامه دهیم.
به عقیده وی «به هنگام تغییر از یك فناوری به فناوری دیگر، همواره اختلالاتی به وجود می آید؛ بعنوان مثال، با اجرای این پروژه، احتمال حذف اطلاعات ذخیره شده در خارج از كشور برای برخی كاربران اینترنت وجود دارد. البته این یك امر طبیعی است».
به گفته مشاور ریاست جمهوری روسیه، «برای كارمندان كشوری، بخش جداگانه اینترنت در روسیه در نظر گرفته شده است.»
یادآوری می گردد كه ولادیمیر پوتین پیش از این وعده دسترسی عمومی به اینترنت در سال ۲۰۲۴ در روسیه برای تمامی شهروندان را اعلام نموده بود.
 

1396/12/26
15:41:17
5.0 / 5
4442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گوپا