بسته شدن حساب گروهی از محققان؛

اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیسبوک با محققان

اظهار نگرانی سناتور آمریکایی از برخورد نامناسب فیسبوک با محققان

به گزارش گوپا مارک وارنر سناتور آمریکایی روز گذشته از برخورد فیسبوک با گروهی از محققان دانشگاهی اظهار تأسف کرد و آنرا عمیقاً نگران کننده توصیف کرد.به گزارش گوپا به نقل از رویترز، فیسبوک حساب های کاربری تعدادی از پژوهشگران دانشگاهی در نیویورک را که قصد داشتند در مورد تبلیغات سیاسی در این شبکه اجتماعی تحقیق کنند را از کار انداخته تا آنها نتوانند پژوهش خویش را انجام دهند.
فیس بوک روز سه شنبه اعلام نمود حساب های شخصی و دسترسی این محققان را می بندد، چونکه نگران حفظ حریم شخصی کاربران خود است. این در شرایطی است که این افراد نمی توانستند در حد کارکنان و برنامه نویسان فیسبوک به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند و به نظر می آید این شبکه اجتماعی نگران افشای برخی اسرار و شیوه استفاده خود از داده های خصوصی کاربران است.
وارنر که رئیس کمیته منتخب اطلاعاتی سنای آمریکاست این اقدام را گامی به عقب توصیف کرده و افزوده که فیسبوک شفاف عمل نکرده و اقدام آن برای مقابله با شفاف شدن روند تبلیغات این پلت فرم بر خلاف موافقتنامه کاربری فیسبوک است. وی افزوده که کنگره باید برای مقابله با این سو رفتار فیسبوک وارد عمل شود.
کارشناسان می گویند ممکن بود این تحقیقات به شناسایی مشکلاتی در سیستم تبلیغاتی فیسبوک و نحوه انتشار اخبار و اطلاعات دروغین سیاسی از این طریق منجر شود و همین نگرانی ها سبب این افراد فیسبوک شده است.


منبع:

1400/05/15
13:56:41
5.0 / 5
230
تگهای خبر: تحقیق , دانشگاه , سیستم , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گوپا