سریع ترین ستاره در حال حركت رصد شد

سریع ترین ستاره در حال حركت رصد شد

گوپا سریع ترین ستاره در حال حركت رصد شد


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، اعتقاد بر این است که فشاردهنده ها آنقدر در نزدیکی این سیاهچاله گردش می کنند که در مدار خود با سرعت های باورنکردنی شتاب می گیرند. در یک مطالعه جدید، دانشمندان گروهی از ستاره ها را که نزدیک سیاه چاله وجود دارند، مورد بررسی قرار دادند که نام هر یک از این ستارگان با حرف "S" آغاز می شود که این مساله نشان دهنده نزدیکی آنها به کمان ای است. در مطالعه قبلی دانشمندان مشاهده نمودند که ستاره ای به نام "S۲" نزدیکترین ستاره به کمان ای است.
بنا بر اندازه گیری ها این ستاره با سرعت سه درصد سرعت نور در حال حرکت است. سال گذشته، دانشمندان ستاره دیگری را رصد کردند که در فاصله نزدیکتری از سیاه چاله در گردش بود و بدین سبب حتی سریع تر از S۲ و با سرعت تقریبی ۶.۷ درصد سرعت نور حرکت می کرد. از آن زمان دانشمندان بطور مداوم در حال مطالعه ستارگان پرتحرک هستند و پنج مورد دیگر را نیز پیدا کرده اند که حتی سریع تر از دیگر ستارگان در حال حرکتند و این ستارگان عبارتند از: S۴۷۱۴، S۴۷۱۱، S۴۷۱۳ و S۴۷۱۵.
از این میان، دو ستاره S۴۷۱۴ و S۴۷۱۱ از دیگر ستارگان متمایز هستند. S۴۷۱۱ یک ستاره آبی با مدار کوتاه تر از S۲ است و این نشان میدهد که ممکنست نزدیکترین ستاره به سیاه چاله باشد. از طرفی ثابت شده S۴۷۱۴ سریع ترین ستاره در بین این ستارگان است. ستاره S۴۷۱۴ مدار طولانی تری دارد، اما مدار آن بیضوی است و شاید علت سرعت بالای آن نیز همین موضوع باشد چونکه بنابر تخمین ها این ستاره با سرعت هشت درصد سرعت نور در حال حرکت است.1399/06/02
20:12:56
5.0 / 5
1622
تگهای خبر: دانشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا